24.05.2023 152

24 травня – Європейський день парків

1909 року в Швеції був створений перший з дев’яти Європейських національних парків. Відтоді ці зелені оазиси, що прикрашають міста і містечка всього світу, стали невід’ємною частиною світової культури.

Спільнота Уманського національного університету садівництва відзначає Європейський день парків як власне професійне свято. Адже головною метою колективу навчального закладу, у якому здійснюється підготовка фахівців спеціальності Садово-паркове господарство, є прагнення та вміння професійно зосередитися на охороні природніх територій. А ще територія Уманського НУС є сусідньо-прилеглою з Національним дендрологічним парком «Софіївка». Як сусіди, вони тісно взаємодіють у царині проведення наукових досліджень, практичного втілення науково-технічних знань для потреб довкілля та соціуму й інноваційного розвитку.

Війна, вносячи свої знищувальні корективи у життя, зруйнувала безліч парків на території України. Й університяни з болем у серці переживають варварство загарбників відносно нашої величної та красивої природи. Тож у цей день хочемо закликати небайдужу спільноту до активної участі в збереженні екології, краси, безпеки перебування у природному середовищі. Адже краса довкола така тендітна і залежить від кожного з нас.

Шановні колеги, митці та творці зелених осередків щастя! Ви люди, яким під силу творити маленькі дива на землі, створювати парки неземної краси та бути сподвижниками й охоронцями оновленого довкілля України. Хай всі сили земні бережуть нас і надихають помічати красу природи та примножувати її. Миру вам і радості!