19.11.2021 265

19 листопада – День працівників гідрометеорологічної служби

19 листопада, починаючи з 2003 року, в Україні святкують День працівників гідрометеорологічної служби.

Метеостанція Умань, що розташована на території Уманського національного університету, свою діяльність вона розпочала ще у понад у 1885 році. Першим її завідувачем і засновником став О.В. Поггенполь, а метеорологічні спостереження та метеорологія стали обов’язковою дисципліною для вихованців тогочасного училища.

19 листопада – День працівників гідрометеорологічної служби

А чи відомо вам, що причиною появи метеопрогнозів на радіо став дощ? Якось американський співвласник радіостанції потрапив під дощ – і було прийнято рішення заснувати нову рубрику прогнозу погоди.

Нині всі фрази Гідрометцентру про опади мають певне наукове обґрунтування та конкретний зміст. Тож, якщо чуєте оголошення про «короткочасний дощ», майте на увазі, що тривалість опадів буде не більше 3:00. Фраза «без істотних опадів» означає, що опадів випаде не більше 0,3 літра на квадратний метр. Фраза «очікуються опади» тлумачить про тривалість їх не менше половини доби.

Погодні прогнози та сільське господарство мають тісний зв’язок, адже майже всі посівні площі сільськогосподарських культур в Україні знаходяться в зоні ризикованого землеробства (території із природним дефіцитом опадів). А тому аграріям необхідно знати, яким чином відвести фактор зниження врожайності шляхом поліпшення природної ситуації штучним шляхом. Варто враховувати цей фактор і для прийняття ефективних рішень та практичних заходів з нівелювання різких змін погодних умов й об’єктивно оцінити потенційні можливості ризику. Крім того, поінформованість фермерів про погодні умови, клімат та адаптацію до них допоможуть аграріям не стресувати й оптимістично вести діяльність.

Для кожної людини прогнози погоди є цінними, адже не лише врожаї залежать від примх природи: люди теж бувають метеозалежними.

Безсумнівно, праця метеорологів надзвичайно важлива для всього суспільства. Вітаємо вас з професійним святом і зичимо сонячних посмішок в будь-який день! Хай у ваших родинах завжди буде гарна погода, а професійна діяльність приносить задоволення. Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС