14.01.2022 121

16 січня – Всеукраїнський день пам'яті героїв-воїнів – «кіборгів»

16 січня – Всеукраїнський день пам'яті героїв-воїнів – «кіборгів»
16 січня – Всеукраїнський день пам'яті героїв-воїнів – «кіборгів»

День вшанування пам'яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на Сході України відзначають тепер щорічно, адже чоловіки, яких за мужність, самовідданість і стійкість назвали кіборгами, стали прикладом мужності, незламності та нескореності українського народу поміж усіма націями світу. «Вони вистояли, не встояв бетон», – фраза, що увійшла в історію разом із подвигом українських бійців і яка нині для кожного патріота має глибоке, навіть сакральне, значення.

Бої за взяття під контроль Донецького міжнародного аеропорту розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з одного боку та силами проросійських збройних угруповань й окупаційних військ, з іншого. Поранені та контужені захисники, які потрапили до полону проросійських угруповань, пройшли 242 «чорних» дні в аеропорту. Внаслідок боїв зруйнувалася не просто інфраструктура аеропорту – тяжкими втратами для українського народу стали смерті понад 200 бійців-«кіборгів», які при обороні терміналів поповнили «небесну сотню», ставши Ангелами-охоронцями для держави й української нації.

Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» було встановлено за ініціативою українських воїнів, які на собі відчули всі жахіття борні за стратегічний обєкт – Донецький аеропорт. Нині країна вшановує день щирими молитвами та проведенням панахид за полеглими захисниками в соборах. Колектив Уманського національного університету садівництва вшановує пам’ять воїнів-«кіборгів», всіх, хто так довго та стійко, до останнього подиху боронив відповідальний рубіж. Герої назавжди залишаються в наших серцях. Пам’ять про них житиме вічно.

Пресцентр Уманського НУС