Вшановуючи жертв Чортківської трагедії
21 липня в Умані відбувся скорботний захід із вшанування пам’яті жертв Чортківської трагедії – масового розстрілу понад 700 політв’язнів із міста Чортків, страчених у застінках Уманської тюрми на початку липня 1941 року. Цей злочин, скоєний радянським тоталітарним режимом у перші дні відступу Червоної армії, став однією з найтрагічніших сторінок української історії періоду Другої світової війни.
Поминальний захід відбувся біля Пам’ятного знаку жертвам політичних репресій на старому Міщанському кладовищі, поруч із Успенською церквою. До вшанування долучилися представники міської влади, громадськість, духовенство та колектив Уманського національного університету.
Пам’ять про невинно закатованих політв’язнів було вшановано поминальною панахидою, яку провели священнослужителі місцевих парафій. Після спільної молитви учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку та вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Чортківська трагедія – це не просто жахливий злочин проти людяності, а глибока рана на тілі української нації. Вбиті в Уманській тюрмі мешканці Чорткова були свідомими патріотами, інтелігенцією: священниками, викладачами, лікарями, правниками, громадськими діячами – тими, хто прагнув бачити свою державу вільною. Їхнє життя було обірване за переконання, за правду, за Україну.
Колектив Уманського національного університету щороку долучається до подібних заходів, адже пам’ять про такі трагедії є важливою складовою формування національної свідомості, моральної відповідальності та історичної правди.
Нехай пам’ять про жертв Чортківської трагедії буде вічною, а їхня жертовність – уроком для прийдешніх поколінь.
Фотогалерея














