24.04.2019 5483

Всеукраїнська студентська наукова конференція на честь 175-річчя рідної Альма-матер

Однією з ознак сучасного та прогресивного закладу вищої освіти є активна наукова робота студентів і науково-педагогічних працівників. І в Уманському національному університеті садівництва даний вид діяльності традиційно знаходиться на високому рівні. Саме тому щороку навесні у навчальному закладі відбувається низка цікавих й актуальних конференцій, особливої ваги серед яких набула Всеукраїнська студентська наукова конференція, яка цього року приурочена до 175-річного ювілею Уманського НУС.

«Активна студентська молодь, яка має власні, непересічні та виважені, наукові погляди щодо проблем різних сфер діяльності – візитівка нашого університету», – наголосив у вітальній промові до учасників заходу проректор з науково-педагогічної роботи університету, доктор економічних наук Михайло Мальований, який також побажав молодим науковцям активних і плідних дискусій та непересічних результатів наукових пошуків.

Пленарне засідання Всеукраїнської студентської наукової конференції, приуроченої 175-річчю Уманського національного університету садівництва, розпочав студент 21-м групи факультету менеджменту Роман Земляков, який презентував доповідь на тему «Історія та сьогодення Уманського НУС» (керівник – завідувач музею історії університету Оксана Свистун).

Подальші доповіді, що були представлені загалу молодими науковцями, розкривали глибинні проблеми специфіки спеціальностей і професій кожного з шести факультетів університету. Так, про сучасні технології заготівлі та переробки лісонасіннєвої сировини розповіла учасникам конференції студентка 41-лг групи факультету лісового і садово-паркового господарства Магдалина Шпілка (науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Ірина Іващенко). Питання ефективності вирощування розсади селери черешкової за застосування водоутримуючих препаратів в НВВ Уманського НУС означила під час свого виступу студентка 11м-зг групи факультету плодівництва, екології та захисту рослин Яна Решетняк (науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук, викладач Ігор Діденко). Проблему зміни фізико-хімічних властивостей ґрунту у сівозміні залежно від різного удобрення висвітлила студентка 12м-а групи факультету агрономії Аліса Видаєва (науковий керівник – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Олександр Стасінєвич). Про дослідження параметрів лазерного зміцнення сталі 45 для підвищення зносостійкості деталей сільськогосподарської техніки повідав присутнім студент 11м-ім групи Олександр Диба (науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Юрій Ковальчук). Актуальне питання джерел формування фінансових ресурсів підприємств і їх оптимізації розкрила у своєму виступі студентка 12-мф групи факультету економіки і підприємництва Діана Сторожук (науковий керівник – кандидат економічних наук, викладач Світлана Пташник). А проблему формування стратегії диверсифікації у зовнішньоекономічній діяльності підприємства охарактеризував студент 11 м-з групи факультету менеджменту Володимир Левченко (науковий керівник – доктор економічних наук, професор Олександр Школьний).

По закінченню пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу у секціях, де мали змогу глибше та детальніше дослідити актуальні питання функціонування та розвитку фахових питань.

Дана наукова конференція стала не лише чудовим подарунком прогресивної інтелектуальної молоді рідній Альма-матер у рік її ювілею, а й вкотре довела, що українська наука буде жити та розвиватися, адже вже сформоване нове покоління критично мислячих і глибоко прогресивних молодих українців.

Прес-центр Уманського НУС