22.11.2019 1674

Візит викладачів кафедри менеджменту Уманського НУС до Університету м. Бремен (Німеччина)

5 – 12 листопада завідувач кафедри менеджменту, професор Інна Новак і доцент Марина Гоменюк Уманського національного університету садівництва відвідали Університет м. Бремен (Німеччина). Це відрядження відбувалося в рамках Німецько-Української Магістерської програми у галузі логістики GUMLog. Даний проект фінансується DAAD і функціонує на кафедрі менеджменту Уманського НУС з 2016 року.

Візит був присвячений підведенню підсумків перебування студентів факультету менеджменту, які здобули стипендії на навчання, в Університеті м. Бремен. Студентами були презентовані дослідницькі проекти, над якими вони працювали протягом місяця.

Кіріл Козак (21 м-л група) представив презентацію на тему «Діджіталізація в логістиці», Тетяна Савелюк і Валентин Суслов (21 п-б та 21 м-з групи) презентували проект, що висвітлював особливості німецької системи вищої освіти з оглядом навчальних дисциплін, які відвідували наші студенти. Координатор проекту від німецького університету Ірина Довбіщук відзначила високий рівень підготовлених проектів і відмітила дискусійні аспекти. Всі виступи та обговорення відбувалися англійською мовою.

Викладачі та студенти факультету менеджменту також мали можливість відвідати англомовні лекції своїх колег з Університету м. Бремен. Крім того, відбулася цікава зустріч із виробником парфумів та засновником Академії Парфумерії Марселем Кеіном, який ознайомив присутніх з історією та особливостями виробництва парфумів у світі та у Німеччині.

Інна Новак та Марина Гоменюк були запрошені на виставку-ярмарок виробників переробного сектору господарств регіону. Вона вразила різноманітністю продукції, яку виробляють підприємства – соуси, хлібобулочні та ковбасні вироби, сири, джеми, олії, вина, соки та настоянки! Диверсифікація сільськогосподарського виробництва та виготовлення продукції з високою доданою вартістю зменшує залежність товаровиробників від цінових коливань на ринку сировини.

Дякуємо організаторам і координаторам проекту професорам Гансу Дітріху Хаасісу та Ірині Довбіщук за можливість вивчення досвіду викладацької і наукової діяльності у закладах вищої освіти Німеччини. Даний візит в черговий раз підтвердив необхідність участі прогресивної студентської молоді та викладачів в програмах обміну між українськими та зарубіжними вузами.

Марина Гоменюк, доцен кафедри менеджменту