25.10.2016 5335

Успіх хлібодарів серед професіоналів!

Черкащина унікальний край, багатий чорноземами, квітучими садами, а найголовніше – талановитими людьми.

21-22 жовтня в місті Київ відбувся VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс колективів народного хорового співу імені Порфирія Демуцького, який проводиться один раз на три роки.

Порфирій Демуцький – видатний фольклорист, хоровий диригент, патріот української пісні, який відіграв значну роль в розвитку української музичної культури.

Серед 21 народного хорового колективу з різних куточків України, особливо хвилюючий та насичений був виступ народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Уманського національного університету садівництва. Для колективу цей конкурс став новинкою, адже за умовами, учасники повинні виконати, щонайменше, три твори без інструментального супроводу ( А-капела). Такого виконання в практиці ансамблю не було. Не зважаючи на довготривалі та виснажливі репетиції, на цьому конкурсі учасники ансамблю показали високий рівень, який високоповажне журі оцінило дипломом лауреата ІІ ступеня.

Успіх хлібодарів серед професіоналів!

До складу журі ввійшли: заслужений працівник культури України, професор Київського національного університету культури і мистецтв, керівник заслуженого народного ансамблю «Дарничанка», голова журі Петро Андрійчук, заслужений діяч мистецтв України, професор, голова асоціації діячів музичної освіти і виховання Національної всеукраїнської музичної спілки Дмитро Радик, заслужений працівник культури України, художній керівник та головний диригент державного заслуженого академічного закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук,  хормейстер пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії Лариса Бакланова, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник та головний диригент Черкаського державного академічного заслуженого українського народного хору Леонід Трофименко, заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, Перший заступник голови Національної всеукраїнської музичної спілки Петро Заїка.

Успіх хлібодарів серед професіоналів!

Перегляд  кращих хорових колективів України відбувався понад десять годин. Протягом цього часу учасники колективу почули масу щирих вітань від глядачів та колег. Керівники інших колективів, почувши, що наші студенти прибули саме з аграрного закладу, були приємно здивовані та враженні нашим виступом, адже це єдиний колектив, де всі учасники знайомляться з хоровим мистецтвом лише в стінах рідного університету.

Успіх хлібодарів серед професіоналів!

Учасники Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» щиро вдячні керівництву Уманського НУС за підтримку.

Успіх хлібодарів серед професіоналів!

Юлія Сапельнікова, солістка ансамблю пісні і танцю «Хлібодари», студентка інженерно-технологічного факультету