06.04.2023 1715

Уманський НУС: на старті проєкту ERASMUS+ «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринок праці» (DEFEP)

Уманський національний університет садівництва завжди гідно протистояв викликам, що формувалися внаслідок змін в геополітиці, освітньому та науковому середовищах. Саме тому, з початком карантину, в університеті була розроблена та введена в дію система дистанційного навчання, яка постійно вдосконалювалася й активно працювала та стала при нагоді з початком воєнного стану. Адже в пріоритеті університетської спільноти – висока якість освіти.

Нині університет бере курс на партнерство у проєкті «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці / DEFEP». Актуальність напрямку, в умовах війни в Україні, є беззаперечною. А зацікавленість і долучення до проєкту не лише вітчизняних закладів вищої освіти, а й іноземних, доводить його перспективність і відповідність вимогам сьогодення.

05–06 квітня у стінах Уманського національного університету садівництва у змішаному форматі відбулася стартова зустріч координатора й учасників проєкту, що об’єднав когорту університетів України, Молдови, Німеччини, Італії:

1. Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Україна — координатор;

2. Університет Саарланда, Німеччина

3. Університет Рей Хуан Карлос, кампус де Мостолес, Іспанія;

4. Університет Палермо, Італія;

5. Молдавський державний університет, Молдова;

6. Технічний університет Молдови;

7. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;

8. Національний університет «Чернігівська Політехніка», Україна

9. Уманський національний університет садівництва, Україна

10. Львівський національний університет природокористування, Україна;

11. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Україна.

У своїй вітальній промові ректорка Уманського національного університету садівництва Олена НЕПОЧАТЕНКО окреслила широкий спектр можливостей і перспектив роботи всіх партнерів як в Україні, так і за її межами: «Проєкт, який ви реалізовуєте, надзвичайно актуальний на тривалу перспективу, адже саме дистанційне навчання стало дієвим освітнім інструментом у критичних реаліях сьогодення. Майбутнє України у руках молодих і освічених. І наша місія – надати якісні освітні послуги, базисом яких має стати дистанційне навчання. Тож університет готовий сприяти реалізації проєкту та впровадженню його результатів у практичну діяльність».

Проєкт спрямовано на впровадження сталої та ефективної системи дистанційної освіти як окремої та самостійної форми навчання. Інноваційна та комплексна система дистанційної освіти допоможе адекватно адаптуватися до майбутніх технологічних, поведінкових, ідеологічних змін і викликів, а її реалізація у сучасних закладах вищої освіти дозволить імплементувати принцип безбар’єрності та створить безпечне середовище навчання.

Михайло МАЛЬОВАНИЙ, проректор з науково-педагогічної роботи, презентував Уманський національний університет садівництва загалу й ознайомив присутніх з можливостями закладу освіти.

Дана позитивна динаміка у сфері вищої освіти в рамках програми ЄС Еразмус+ – Програма Європейського Союзу у сфері освіти, професійної підготовки, є одним із нині актуальних шляхів і можливостей для молоді в освітньому середовищі та збільшенні можливостей їхнього подальшого працевлаштування, завдяки спільним прагненням ректорату та професорсько-викладацького колективу університету підтримувати багатогранні можливості для освіти та навчання молоді.

Перевагою проєкту є й те, що дистанційна освіта здатна охопити широкі версти населення та стати одним з базових чинників його професійного зростання, що, зокрема є важливим для України в умовах соціальної воєнної дестабілізації. Тож, про елементи дистанційної освіти в УНУС розповіла присутнім Інна НОВАК, професор, завідувачка кафедри менеджменту УНУС, охарактеризувавши елементи дистанційної освіти, що активно використовуються в університеті: «… адже дистанційне навчання, стало одним із головних, окремих і цілісних компонентів веб-ресурсу навчальних дисциплін та виконує організаційні, інформаційно-комунікативні, навчально-методичні функції начального процесу в Університеті починаючи з Всесвітнього карантину і донині».

Нинішній день закарбується в історичному літописі Уманського національного університету садівництва як один із значущих і продуктивних для розвитку навчального закладу, а здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники та випускники матимуть ще одну вдалу можливість розширити особисті перспективи та гідно представляти рідний осередок освіти як на міжнародному, так і на внутрішньодержавному рівнях. Тож хай перший робочий день проєкту «Дистанційна освіта майбутнього: найкращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці / DEFEP» стане плідним початком успішності та продуктивності у сфері освіти та науки на благо миру та процвітання!

Пресцентр Уманського НУС