25.08.2020 4988

Участь Уманського НУС у III міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна»

23 серпня Уманський національний університет садівництва взяв участь у III Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна» в місті Києві. Це масштабний захід, у якому взяли участь військові та волонтери, представники громадських організацій, як вітчизняних, так і закордонних, представники влади та державних установ, народні депутати та керівництво країни. Представниками від університету були завідувач відділення підготовчого Чернега Інна Іванівна та фахівець І категорії Бомко Тетяна Юріївна.

Організаторами Форуму вже третій рік поспіль є Міністерство у справах ветеранів України, Благодійний фонд «Повернись живим», Благодійний фонд «Інформаційно-координаційний центр». Даний Форум організований для налагодження ефективної співпраці між державними та громадськими інституціями задля підтримки українських воїнів, їхніх родин, сімей загиблих бійців.

На офіційну частину відкриття заходу прибув Президент України Володимир Зеленський, який наголосив на важливості проведення подібних заходів, на державній підтримці програм, пов’язаних з розвитком власного бізнесу, та зазначив, що у Верховній Раді вже є законопроєкт про державні гарантії по кредитах для малого та середнього бізнесу. Також Президент закликав представників бізнесу опрацьовувати цільові, адаптовані для ветеранів програми бізнес-навчання, а підприємців – ставати менторами, ділитися з ними досвідом.

Особлива увага приділялась на можливості продовження навчання ветеранів та учасників АТО у закладах вищої освіти за визначеними державними програмами.

На відкритій панельній дискусії спікери розповідали про діючі програми підтримки для розвитку власної справи, процес налагодження комунікації у бізнесі, роль менторів для бізнесменів-початківців. Окремо досвідчені практики ділились власним досвідом і базовими знаннями, консультували з питань перепідготовки та навчання.

Паралельно в рамках Форуму працював коворкінг з 8 локаціями, де проводились консультації ветеранів-підприємців за різними напрямами, а формат відкритого спілкування дав можливість кожному з присутніх ветеранів поставити запитання й отримати кваліфіковані відповіді щодо започаткування та підтримки ветеранського бізнесу.

Тетяна Бомко, фахівець І категорії підготовчого відділення