18.11.2019 5865

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Студенти Уманського національного університету садівництва провели цікаві, насичені унікальними та пізнавальними екскурсіями вихідні у королівському польському місті – Краків. Поїздка до Польщі стала прекрасним подарунком молоді до Міжнародного дня студента.

Краків – унікальне місто Польщі. Це місце, де небо пронизують шпилі величезних замків, повітря переповнене відлунням дзвону костелів, вулиці ніби створені для королівських демонстрацій, а перед самим містом так і хочеться шанобливо вклонитися.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Знайомство студентів Уманського національного університету садівництва з Краковом розпочалося з оглядової екскурсії «Королівський шлях». Цікаво, що всі дороги Кракова ведуть до Головної площі, де розташовані найвизначніші цікавинки міста: Ратуша, Базиліка святої Марії і Суконні ряди. Ринкова площа – головна площа Кракова, яка є однією з найбільших середньовікових площ Європи. Тут завжди панує особлива атмосфера. Багато років тому посеред ринку був встановлений пам’ятник Адаму Міцкевичу, під яким містяни призначали одне одному зустрічі. Він і досі слугує місцем для побачень.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

А ще Краків – це релігійний центр Польщі, що вражає величезною кількістю костелів. Тож не дивно, що саме це місто є батьківщиною Папи Римського Іона Павла ІІ.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Зачарував студентів величчю Вавельський собор – місце, де відбувалися коронації польських монархів, а нині будівля просто переповнена різноманітними архітектурними особливостями. Архітектурний ансамбль споруди гармонійно поєднує королівські покої з каплицями, найвідомішою з яких є каплиця Зігмунда. Вона більше схожа на світську будівлю епохи Ренесансу, ніж на храм, однак у каплиці висить величезний дзвін Зигмунда, на який, за повір’ям, можна подивитися тільки один раз і загадати при цьому одне бажання, вибравши або гроші, або любов.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Також на території замку розташований відомий Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава. На вході до нього висять кістки мамонта, які, за переказами, приносять щастя місту. У соборі знаходиться усипальниця польських королів і Вівтар Вітчизни – священне місце, куди монархи покладали військові трофеї.

За кілька століть існування Вавельський замок пережив багатьох господарів: тут жили польські королі, австрійські військові, заходили литовці, розміщувалися німці під час Другої світової війни. Але що б не відбувалося, він все одно залишався частиною Польщі та її історії.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

У Кракові чимало церков, особливо у старій частині міста, але саме церкву святого Петра і Павла, побудовану в 16-ому столітті у стилі бароко, екскурсовод рекомендувала обов’язково відвідати. Це була перша церква у такому стилі у місті.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Побували студенти також і в єврейському кварталі Казімєж – місці, що відноситься до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це колишній єврейський район, де розташовано сім синагог, дві з яких працюють і нині. Також тут і надалі функціонує відомий єврейський базар.

Під час цієї пішохідної екскурсії студенти дізналися про історію Польщі та її роль у Другій світовій війні. Екскурсоводи з ніжністю й трепетом передали любов місцевих жителів до своєї історії, міста, країни.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Неймовірно вражаючою та захоплюючою була екскурсія соляною копальнею «Величка». У стародавні часи поляки використовували сіль як платіжний засіб (у формі соляного каміння), замінюючи металеві гроші. Сучасні ж соляні копальні Велички – один із найвідоміших і найбільш відвідуваний туристами об’єкт. Туристичний маршрут довжиною 3,5 км тягнеться виробленою частиною соляних копалень (на глибині від 64 м до 135 м), де гірники вирізали з солі понад двадцять гротів і каплиць. Казкові печери, дивовижні фігури, прикрашені каплиці, чарівні підземні озера – сліди роботи майстрів, що показують, як функціонували соляні копальні протягом сторіч. Неймовірно, але на глибині 125 м можна відпочити, помолитися у католицькому храмі, придбати сувенір, випити кави чи навіть смачно поїсти у ресторані.

Також 15–17 листопада у Кракові проходив півфінальний раунд Континентального кубку – 2020 з хокею. Український «Донбас», білоруський «Німан», казахстанський «Бейбарис» і польська «Краковія» змагалися за путівку у фінал. Студентам вдалося відчути феєричну атмосферу гри, вболіваючи за команду «Донбас», спостерігати за офсайдами, булітами та переможними і професійними закиданнями шайби у ворота суперників.

Студенти Уманського НУС відсвяткували День студента у Кракові

Студенти щиро дякують за сприяння в організації неймовірного дозвілля ректору Олені Непочатенко, за запрошення – Борису Колеснікову, організацію поїздки та підтримку – Фонду Бориса Колеснікова. Молодь отримала неймовірні враження від турнірів – команда демонструвала професійну та захоплюючу гру. Хокейні матчі та екскурсії Краковом залишили феєричні враження та стали фантастичним подарунком до Дня студента.

Алла Осіпова, помічник ректора