19.02.2021 4884

Співпраця освіти, науки та влади – основа розвитку регіону

18 лютого 2021 року відбулося засідання Ради ректорів, директорів закладів вищої і фахової передвищої освіти області за участі голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександра Скічка та начальника Управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерія Данилевського. На зібранні обговорювалися аспекти наукового потенціалу Черкаської області як фундаменту економічного розвитку регіону.

Наукові досягнення закладів вищої освіти Черкащини презентували керівники регіональних ЗВО: ректор Черкаського державного технологічного університету Олег Григор, ректорка Черкаської медичної академії Інна Губенко, перший проректор Уманського національного університету садівництва Іван Мостов’як і ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова Ради ректорів Олександр Черевко.

Співпраця освіти, науки та влади – основа розвитку регіону

Виступ першого проректора Уманського НУС Івана Мостов’яка висвітлив основні напрями діяльності та наукові успіхи Уманського НУС. Зокрема, доповідачем було відзначено, що в університеті функціонує 12 наукових шкіл, три спеціалізовані вчені ради з захисту докторських і кандидатських дисертацій, видаються фаховий з сільськогосподарських наук «Вісник Уманського НУС» (категорія Б), з економічних і сільськогосподарських наук «Збірник наукових праць Уманського НУС» (категорія Б), збірники наукових праць молодих учених, студентських наукових праць, матеріали конференцій. Доповідач підкреслив, що університет є активним учасником міжнародних програм і проектів, а разом із вченими Іспанії, Австрії, Італії, Німеччини, Польщі науковці навчального закладу беруть участь у проєктах, що реалізуються за підтримки Європейського Союзу, працюють над розробкою новітніх кваліфікаційних рамок у різних галузях сільського господарства. «За наукові й інноваційні розробки, починаючи від заснування, університет нагороджено 44 золотими та 14 срібними медалями, понад 350 грамотами, відзнаками, схвальними відзивами, подяками, званнями лауреата у різних номінаціях. І нині колектив університету відкритий до активної співпраці, реалізації вже наявних напрацювань і до проведення нових досліджень і розробок», – зазначив Іван Іванович.

Співпраця освіти, науки та влади – основа розвитку регіону

Також під час засідання голова Черкаської ОДА Олександр Скічко вручив відзнаки Черкаської обласної державної адміністрації кращим науковим і науково-педагогічним працівникам регіону. Так, Почесну грамоту Черкаської облдержадміністрації за плідну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток наукової та науково-педагогічної галузі Черкащини і з нагоди засідання Ради ректорів закладів вищої освіти, директорів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти Черкаської області отримала доцент кафедри економіки Уманського НУС Людмила Смолій.

Співпраця освіти, науки та влади – основа розвитку регіону

Впевнені, що віднині співпраця освіти, науки та влади вийде на якісно новий рівень, який сприятиме успішному й ефективному розвитку Черкащини.

Пресцентр Уманського НУС