05.11.2012 5578

Навчання сільських і селищних голів (01.11.2012)

У Міжрегіональному навчально-практичному центрі розвитку сільських територій, який нещодавно був створений в Уманському національному університеті садівництва, продовжується навчання сільських і селищних голів.

Навчання сільських і селищних голів (01.11.2012)

1 листопада 2012 р. у навчальному семінарі взяли участь 75 представників органів місцевого самоврядування. За узгодженим планом-графіком на семінар прибули 14 осіб із Новоархангельського і Новгородківського районів Кіровоградської області та 61 особа з Монастирищенського, Лисянського і Маньківського районів Черкаської області.

Семінар відкрив директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Сергій Приліпко. У своєму виступі він ознайомив учасників з можливостями ширшого використання послуг сільськогосподарських дорадчих служб та необхідністю активного залучення Національного університету садівництва до вирішення проблем соціально-економічного розвитку сільських територій. Дорадники і експерти-дорадники університету готові допомогти сільським громадам підготувати необхідні документи як для участі у конкурсах на одержання грантів, так і для залучення іноземних інвестицій у розвиток сільських територій. Залучення інвестицій у сільське господарство, зокрема у такі трудомісткі галузі як садівництво, ягідництво, овочівництво, тваринництво, дасть змогу постійно створювати нові робочі місця. Лише за рахунок функціонування одного сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу до десяти молодих кваліфікованих спеціалістів додатково можуть одержати роботу у сільській місцевості.

Навчання сільських і селищних голів (01.11.2012)

Для роботи з сільськими і селищними головами адміністрацією університету було запрошено Валентину Мовчанюк - заступника начальника управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації. Як практик, вона поділилася досвідом роботи з сільськими територіальними громадами Уманського району, більш детально розповіла слухачам про державні програми підтримки особистих селянських господарств та порядок подання документів для одержання дотацій.

Під час дискусії учасники семінару активно обговорювали проблеми сільських населених пунктів та обмінювалися досвідом у знаходженні шляхів їх вирішення. Всі дійшли до висновку, що єдиний шлях розвитку села - це створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Саме в даний час державна політика спрямована на розвиток об'єктів обслуговуючої кооперації у сільській місцевості.