15.03.2013 5375

15 лютого 2013 року на базі Уманського національного університету садівництва відбувся науково-практичний семінар на тему «Науково-організаційні основи адаптивного землеробства в агропромисловому комплексі Черкаської області при проведенні весняно-польових робіт в 2013 році». В актовій залі були присутні 350 осіб, серед яких – заступники голів районних державних адміністрацій з питань АПК, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, спеціалісти агрономічних та інженерних служб управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, начальники і спеціалісти інспекцій та управлінь, безпосередньо пов’язаних з агропромисловим розвитком.

Семінар відкрив заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Івашкевич, який подякував організаторам семінару: ректору університету, доктору економічних наук, професору Олені Непочатенко, начальнику Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадиму Рудишину та голові Уманської райдержадміністрації Анатолію Петренку.

Анатолій Івашкевич також зазначив, що саме Черкаська область визнана найкращою серед інших областей за рейтингом показників агропромислового комплексу.

Із доповіддю виступив голова Уманської райдержадміністрації Анатолій Петренко, який відзначив аграрно-промисловий напрям діяльності Уманський району, у якому функціонує 36 великих товарних підприємств, сільськогосподарські господарства збирають валовий врожай більше 300 000 тонн, проведено 100 % підживлення земель, а також те, що у районі найнижчий відсоток безробіття. Наголосив доповідач і на тому, що в Уманському районі активно йде відновлення доріг та відроджується соціальна сфера села. Під кінець свого виступу Анатолій Петренко запропонував допомогу та висловив пропозицію поділитися досвідом з іншими господарствами.

Ректор Уманського національного університету садівництва Олена Непочатенко щиро привітала всіх присутніх у стінах навчального закладу та коротко ознайомила гостей з історією створення університету, його структурними підрозділами та складом науково-педагогічних працівників, наголосивши, що університет є гордістю Черкащини, колискою майбутніх хліборобів. Олена Непочатенко у своїй доповіді зазначила, що для студентів створено всі умови: потужна матеріальна база, навчальні аудиторії та лабораторії, комп’ютерні класи з доступом до мережі Інтернет, сучасна наукова бібліотека, а великою перевагою студентів є можливість здобуття другої вищої освіти. Під кінець свого виступу ректор запросила всіх бажаючих до навчання в університеті та співпраці.

Продовжив роботу семінару виступ начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадима Рудишина, який відзначив, що райони Черкащини займають перші місця з розвитку рослинництва та тваринництва і наголосив на тому, що господарства області готові вийти в поле для весняних робіт.

Яскравим був виступ академіка-секретаря відділу рослинництва НААН України Олександра Іващенка, який порушив глобальну проблему органіки, яка сприяє утриманню вологи на полях. Виступаючий також зауважив, що мало мати чудові грунти, потрібно ще вміти ними користуватися.

Активну участь у семінарі взяли науковці Уманського національного університету садівництва: доктор с.-г.наук, професор кафедри агрохімії і ґрунтознавства Григорій Господаренко та кандидат с.-г. наук, доцент Михайло Мусатенко.

Учасники семінару прослухали виступи та цікаві пропозиції представників інших галузевих структур: голів селищних рад, представників банківської системи, директорів сільськогосподарських підприємств, товариств з обмеженою відповідальністю, державних зернових компаній України та Міжнародної фінансової організації.

Семінар завершився на високій ноті. Заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Івашкевич побажав усім аграріям Черкащини бути справжніми господарями та вирощувати на щедрих українських землях високі врожаї на благо рідної України.

Завантажити матеріали семінару.

Надія Зубова, методист Центру культури та виховання