21.03.2013 6378

Наукова студентська конференція, присвячена 210 річниці від дня народження директора Головного училища садівництва, професора Олександра Давидовича Нордмана

Щорічно навесні відповідно до своїх наукових традицій Уманський національний університет садівництва демонструє загалу наукові здобутки своїх студентів.

20-21 березня у стінах Уманського національного університету садівництва відбулася наукова студентська конференція, присвячена 210 річниці від дня народження директора Головного училища садівництва, професора Олександра Давидовича Нордмана.

Залучення студентства до наукових досліджень є одним з пріоритетних напрямків сучасної діяльності Уманського НУС. Сьогодення університету посилюється проведенням на належному методологічному рівні фундаментальних та прикладних наукових досліджень з актуальних проблем розвитку аграрної галузі нашої держави.

Свідома і освічена студентська молодь – майбутнє нації, провідник позитивних соціальних змін, економічного і науково-технологічного розвитку держави. Завдяки прагненням студентів до знань та активній життєвій позиції формується духовно міцне, зріле громадянське суспільство, яке вже сьогодні неможливо уявити без студентського самоврядування.

Робота конференції розпочалася з пленарного засідання, яке відкрив своїм вступним словом в.о. проректора з наукової та інноваційної діяльності, д.с.-г. наук, професор В. П. Карпенко. Він наголосив на тому, що проведення таких конференцій «є не тільки можливістю обміну думками та апробуванням своїх напрацювань її учасниками, але і прекрасною нагодою для нових знайомств, отримання незабутніх вражень».

На завершення свого виступу В.П. Карпенко побажав усім учасникам міцного здоров’я, плідної праці та успіхів, нових конструктивних рішень та позитивних емоцій та закликав гордо нести звання українського студента і втілювати у реальність свої творчі задуми.

Привітав учасників конференції і декан факультету агрономії, кандидат с.-г. наук, доцент Мартинюк А.Т.

Продовжив засідання виступ студентки 112-сп групи Михайлової Марії, яка детально висвітлила життєвий і науковий шлях першого директора Уманського училища садівництва О.Д. Нордмана.

Під час пленарного засідання учасники конференції обговорили багато питань з різних галузей наукових знань.

Зокрема, пізнавальною стала доповідь студентки 51-пм групи Качур Юлії «Особливості укорінювання здерев’янілих живців клонової підщепи черешні Гізела 5 в умовах штучного туману».

Багато питань викликала доповідь студента 51-ам групи Гедза Миколи «Ефективність застосування гербіциду Трофі 90 в умовах посіву кукурудзи на зерно».

Глибокими та змістовними дослідженнями виділялася доповідь студентки 51-тзм групи Возіян Валерії «Якість зерна пшениці різного еколого-географічного походження».

Гострота та актуальність проблем оподаткування та екології були висвітлені у виступі студента 51-фс групи Сороки Дениса на тему «Шляхи удосконалення ресурсного оподаткування».

Напрями оптимізації управління в галузі тваринництва окреслила у своїй доповіді студентка 52-мм групи Ревко Тетяна.

По закінченню пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу у тематичних секціях: кафедра економіки, кафедра маркетингу, кафедра обліку і аудиту, кафедра фінансів і кредиту, кафедра менеджменту ЗЕД, кафедра менедженту організацій.

21 березня 2013 р. відбулося друге пленарне засідання конференції, де було підведено підсумки роботи студентської наукової конференції.

Із успішною роботою конференції всіх учасників привітав виконувач обов’язків проректора з наукової та інноваційної діяльності, доктор с.-г. наук, професор Віктор Петрович Карпенко.

На завершення було оголошено наказ ректора Уманського НУС Непочатенко О.О. про результати Першого туру Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт та студентської олімпіади. Переможці були відзначені дипломами, грошовими призами та цінними подарунками.

За результатами конференцій рекомендовано доповіді учасників опублікувати у збірнику студентських наукових праць та розмістити на сайті університету. Результати наукових досліджень з урахуванням зауважень і рекомендацій узагальнити у дипломних і магістерських роботах.

Оргкомітет