04.11.2019 4796

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

23–29 жовтня студенти Уманського національного університету садівництва взяли участь у програмі «Державотворець», що проходила в м. Умань за підтримки Мiнiстерства молоді та спорту України, Української академії лідерства спільно з USAID ВзаємоДія, Управління у справах сім’ї молоді та спорту України Черкаської обласної державної адміністрації та Уманської міської ради.

З-поміж студентів Уманського НУС учасниками стали: Аліна Ваховська – факультет плодоовочівництва, екології та захисту рослин, Антоніна Коханова – факультет агрономії, Іван Ящук – факультет економіки і підприємництва, Сергій Кравченко – факультет менеджменту, Ігор Кіяніченко – факультет агрономії.

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

Під час перебігу програми молодь вивчала роботу органів місцевого самоврядування, бізнес-сектору, засобів масової інформації і громадську діяльність.

Студенти отримали нові знання, розширили горизонти лідерських якостей і долучилися до процесів державотворення.

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

Упродовж 7-ми днів учасники мали змогу зустрітися з представниками різноманітних організацій: ЖК «Греків ліс», РСК «Амарант», «Світ меблів» «Кернел» та багатьох інших бізнес-структур. Це дало молоді змогу побачити, як бізнес працює зсередини та співпрацює з органами місцевого самоврядування; як зацікавити інвесторів та відкрити власний бізнес. Також упродовж перебігу програми учасники відвідали зустрічі з психологом і тренінги з бізнес-коучем. А про те, як визначити особисту ефективність, виступати на публіці та доносити свою ідею слухачам розповідала заступниця міського голови Жанна Лозінська.

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

Учасники на проекті піднімали всі важливі для людства та міста теми: екологія, гендерна нерівність, вулична культура. Також учасникам пощастило обговорити енергетичні питання з Президентом Асоціації енергетики України Олександром Трохимцем.

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

Протягом перебігу проекту учасники мали низку зустрічей із цікавими спікерами, надихалися гостьовими візитами на підприємства та до органів місцевого самоврядування, писали різноманітні проекти, а одним із фінальних завдань був день управління. Також учасники проходили стажувалися у різних структурах: Центрі надання адміністративних послуг, відділі туризму й Управлінні праці та соціального захисту населення Уманської міської ради та інших. Таким чином державотворці мали змогу побачити зсередини роботу відділів і визначитися з цілями на майбутнє.

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

Проєкт «Державотворець» дав усім учасникам нові знайомства, цінні знання та поштовх для творення прекрасного, адже ми достатньо дорослі , щоб творити державу!

Ми достатньо дорослі , щоб творити державу

Антоніна Коханова, голова ради студентського самоврядування університету