19.10.2021 5439

Єдність і співпраця ректорату та студентської молоді

Зустріч представників студентського активу – ради студентського самоврядування університету – з ректором університету, професором Оленою Непочатенко відбулася нині в конференц-залі Уманського національного університету садівництва.

Єдність і співпраця ректорату та студентської молоді

Під час заходу студенти мали можливість представити актуальні питання до розгляду керівному складу навчального закладу, адже на зустрічі були присутні: ректор Уманського національного університету Олена Непочатенко; помічники ректора Петро Паєвський й Алла Осіпова; голова профспілкової організації Уманського НУС Маргарита Парубок. Від студентського загалу учасниками зустрічі стали голова ради студентського самоврядування університету Оксана Беденко та представники-делегати студентських колективів факультетів, члени студради навчального закладу: Анастасія Демчук, В’ячеслав Сивак, Олександра Черемісна, Анна Поліщук, Ілона Непокрита, Олександр Тихомиров, Марія Грановська, Аліна Коваленко, Сніжана Олійник, Ангеліна Цапко, Анастасія Чечельницька, Анастасія Янюк, Раїса Карпенко, а також студентські очільники гуртожитків – Карина Йосипенко, староста гуртожитку №1; Сергій Ковтун, староста гуртожитку №4; Андрій Голик, заступник старости гуртожитку №6.

Єдність і співпраця ректорату та студентської молоді

Відкрите спілкування з ректором університету є традиційним у навчальному закладі. Нагальні питання, що стосуються побуту та навчання, наукової діяльності, соціального й інших аспектів життя мешканців студентського містечка були винесені на обговорення з компетентним керівником. Олена Олександрівна вислухала питання та пропозиції студентського активу, які завзято висловлювали думку та прохання своїх колег щодо поліпшення умов проживання в гуртожитках студмістечка, питання внутрішньої мобільності студентів, організації розважальних масових заходів.

Оксана Беденко, голова ради студентського самоврядування університету, окреслила намічені на найближчу перспективу плани студактиву. Окремо було обговорено, що керівний студентський орган має нагоду попрацювати у трьох напрямках: освітньому, патріотичному та дозвілево-організаторському. І нині ведеться кропітка робота над проведенням конкурсно-розважального проєкту дозвілевого спрямування «Студентський лідер року». Були висвітлені й щоденна співпраця з волонтерами, і долучення до акцій та доброчинностей.

Окремо учасники заходу обговорили напрям профорієнтаційно-екскурсійної співпраці, під час якої студенти мають нагоду познайомитися з професійною складовою на передових підприємствах під час тематичних профільних екскурсій. Адже підготовка здобувачів освіти в Уманському НУС передбачає не лише активне навчання, а й знайомство з практичною стороною фахової діяльності та занурення у безпосередній виробничий процес під час зустрічей з керівниками підприємств і проходження виробничої практики.

Окремо, з піклуванням про професійне майбутнє молоді, Олена Олександрівна наголосила: «Майже всі підприємства й організації надають перевагу фахівцям з другим (магістерським) рівнем освіти. Такою є нині відповідь на суспільний запит, адже саме освіта забезпечує якість людського капіталу, який є основою економічного розвитку країни», звертаючи увагу студентської молоді на необхідність фахового розвитку, навчання та самовдосконалення.

Особливості функціонування сучасної системи освіти в умовах викликів динамічного ринку праці та запитів роботодавців ідентифікують й актуальні освітянські проблеми. А відтак потребують швидкого реагування, вимагають співзвучності думки студентського загалу й освітян. Тому єдність і співпраця ректорату та студентської молоді дозволяє суттєво покращити освітній процес на благо молоді. Тож успіхів всім, міцного здоров’я та процвітання!

Пресцентр Уманського НУС