«ДЕСЬ НА ПІДСТУПАХ ДО мОСКВИ»: В Уманському НУ презентували збірку поета і військового Сергія БІДНЯЧУКА
Ветеран російсько-української війни Сергій БІДНЯЧУК та його творчість вже знайомі колективу Уманського національного університету. Він вже неодноразово зголошувався зустрічатися з нашими викладачами та студентами, розповідав про свій шлях у війську, досвід війни, ділився віршами. Пан Сергій наш земляк, він колишній командир 3-ї стрілецької роти 160 батальйону ТРО та поет.
8 травня Сергій БІДНЯЧУК знову завітав на творчу зустріч до університету, на запрошення кафедри рослинництва факультету агрономії. Поспілкуватися ним, послухати вірші прийшли студенти та викладачі Уманського національного університету, також завітали волонтери ВО «До перемоги».

Під час зустрічі Сергій БІДНЯЧУК розповів, що його вірші — це можливість підтримати побратимів.
— Вірші — я в них проливаю усі почуття, які накопилися. Після поранення життя змінилося, коло спілкування також змінилося, я більше зациклений в собі, дома, в новинах, на зв’язку з побратимами. Вірші допомагають тримати стрій, тримати себе в тонусі і не розкисати. Коли вони жартівливі, то й хлопцям подобаються, — розповідає Сергій БІДНЯЧУК. — Я роблю те, що можу — мені прикро, що завчасно покинув своїх побратимів, не був з ними так довго, як би мені хотілось, щоб цього було достатньо для нашої перемоги. Тому я слово взяв, як зброю. Я хочу показати, що війна — це страшно, там немає романтики, там немає нічого, що варто було б повторювати. Якщо хтось читає мої вірші і його серце йокає, з’являється бажання задонатити, то я вважаю, що моя місія виконана.
На війні Сергій БІДНЯЧУК втратив зір. Тож сьогодні його підтримує вся родина й першими слухачами й критиками є дружина й сини. Також саме пані Людмила записує вірші, які складає її чоловік. А пан Сергій жартує, що дружина — це його пресслужба.
— Я радію, коли Сергія починає щось придумувати, коли слова складаються в рими й виходить, на мою думку, чудово і душевно. Я радію і дякую, що він пише такі гарні вірші, і дякую усім присутнім, що ви знайшли час на такий захід прийти, дякую Збройним Силам, і дякую Богу, що ми Україна й українці, — говорить Людмила БІДНЯЧУК
— Людмила не тільки прессекретар, вона ще і янгол-охоронець. Коли на думку приходить вірш, я хочу показати в ньому всю трагічних подій на фронті й підводиться до загибелі бійця, вона каже: «Я такого писати не буду». Тож я змушений робити якийсь хепі-енд. Вона вже стільки людей «врятувала». Позитив у моїх віршах, то її ініціатива, — додає Сергій БІДНЯЧУК.
Прийшла на творчу зустріч Сергія БІДНЯЧУКА в університет також Валентина НЕЖЕНЕЦЬ — саме пан Сергій допоміг забрати тіло її чоловіка з передової.
— Сергій — це людина, якій я хочу подякувати, тому що мій чоловік загинув, а завдяки цій людині я змогла поховати його, це людина, яка жертвуючи своїм життям винесла мого чоловіка і дала змогу нам попрощатися, провести в останню путь, — крізь сльози говорить Валентина НЕЖЕНЕЦЬ. — Я буду до кінця життя дякувати вам, пане Сергію і всім хлопцям за те, що ви зробили.
Розпочинаючи зустріч, організатор та модератор, завідувач кафедри рослинництва Віталій КРАВЧЕНКО зазначив, що вони підготували невеликий сюрприз для гостя. Тож, після того, як присутні мали можливість поспілкуватися, послухати поезії у виконанні автора та студентів, насолодитись українськими піснями від студентів, які є учасниками творчих колективів УНУ, поговорити про необхідність підтримувати наших військових, Віталій Станіславович оголосив, в чому ж полягає сюрприз.
— На минулій зустрічі ви сказали, що хочете вихати свою збірку, коли закінчиться війна. Й ми вирішили, якщо ми видамо вашу збірку, війна закінчиться. Ми дуже віримо, що війна закінчиться вже сьогодні-завтра, бо ми зверстали й видали збірку ваших віршів«ДЕСЬ НА ПІДСТУПАХ ДО мОСКВИ», — повідомив завідувач кафедри рослинництва Віталій КРАВЧЕНКО. — Не ображайтесь на нас, це те приємне, що ми хотіли для вас зробити, щоб ви знали — ми вас цінуємо, пам’ятаємо і будемо пам’ятати. Допомагали нам її видати ВПЦ «Візаві». Ми нічого не правили Останній ваш вірш «Душа», який ви нам надіслали, не увійшов до неї, не встигли, тож це буде вже у наступній збірці.
— Ви мене розчулили до сліз. Я дуже вдячний усім вам за підтримку. Дякую усім, що не здаємось — перемога буде за нами, — зазначив Сергій БІДНЯЧУК.

На завершення зустрічі усі охочі мали можливість отримати книгу з поезіями Сергія БІДНЯЧУКА «ДЕСЬ НА ПІДСТУПАХ ДО мОСКВИ» з автографом автора.
До речі, під час зустрічі присутні задонатили у скриньку ВО «До перемоги» близько п’яти тисяч гривень. А музейна кімната університету поповнилась новими експонатами, які презентували волонтери.
Фотогалерея












