14.12.2018 5201

А хто вкусить Калиту — той «вкусить шматок щастя»

Ось уже понад п’ять років студенти факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва продовжують відроджувати українські традиції нашого народу.

13 грудня вся Україна традиційно відзначає перше з колоритних свят зимового циклу день одного з дванадцяти апостолів Христових - Андрія Первозванного, який першим приніс християнство на територію сучасної України. А ще це одне з тих захоплюючих дійств, яке завжди вшановували наші батьки, діди, прадіди. Це веселе і колоритне свято завжди супроводжують жарти і сміх, які охоплюють не лише молодь, а й увесь загал. В Андріївську ніч дівчата дізнавалися свою долю, а хлопці — бешкетували.

Аби не дати українським традиціям піти в забуття, студенти факультету економіки і підприємництва влаштовують традиційні театралізовані гуляння, під час яких усі охочі мають змогу ознайомитися з українськими обрядами. Вечорниці завжди сповнені веселими піснями, танцями й іграми. Традиційно вечір почався із кусання калити, бо хто вкусить Калиту — «вкусить шматок щастя». Потім хлопці мали змогу продемонструвати свою силу та вправність, а дівчата — навіть поворожити.

У кожній школі студенти нагадали про найкращi зимові традицiї — величання господаря та його родини, побажання здоров'я та благополуччя на весь рік. Артисти-аматори вже завітали до школярів сіл Дубова, Сушківка, Старі Бабани, Дмитрушки, Родниківка, Іванівка, Бабанка, міст Монатирище й Умань, а також учасників АТО і волонтерів волонтерського штабу «Разом». І під час кожного виступу вони створили особливу атмосферу та подарували глядачам заходу святковий настрiй і безліч незабутніх емоцій. Адже кожне дійство супроводжувала незвичайна аура і кожен його учасник прагнув докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили маленький вогник у душі кожного.

А хто вкусить Калиту — той «вкусить шматок щастя»

Міцний наш рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну, невичерпну скарбницю.

Валентина Пастух, студентка 11-кф групи факультету економіки і підприємництва