25.04.2013 3289

ХХХ Міжнародний семінар «Високоінтенсивні технології – в садівництво» (м. Умань, УНУС)

Подію завершено

Запрошуємо на ХХХ Міжнародний семінар «Високоінтенсивні технології – в садівництво» (Свято квітучої яблуні) в Уманський національний університет садівництва

 

Ставши широко відомим серед садівників, уманський семінар «Свято квітуючої яблуні» увійшов до календаря садівничих подій початку сезону. З метою обміну досвідом та інформацією про новітні технології на минулорічний семінар прибули представники шести зарубіжних країн й усіх областей України, всього понад 350 осіб.

Початок о 10 годині 25 квітня 2013 року в актовій залі Уманського національного університету садівництва; реєстрація з 9 год.

25 квітня. У програмі сесійної частини семінару – сучасні технології вирощування садивного матеріалу, плодів і ягід, зокрема, грецького горіха та фундука, механізація обрізування, хімічний захист саду й інші актуальні питання інтенсивного садівництва.

Буде організовано виставку техніки і садівничих знарядь, реалізацію спеціальної літератури, можливе встановлення контактів під час семінару і на товариському вогнику садівників, екскурсії до Національного дендропарку «Софіївка» тощо.

26 квітня передбачається демонстрація технологічних новинок виробництва плодів у передових садівничих господарствах регіону – філіях кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС.

Передбачається вступний внесок, який не включає вартість товариського обіду.

Плануючи участь у семінарі, завчасно зарезервуйте готель (перелік на сайті www.novsad.com).

Довідки на каф. плодівництва і виноградарства: (04744)  32326 і на сайті www.novsad.com

 

*****

30-й Міжнародний семінар «Високоінтенсивні технології – у садівництво» розпочнеться 25 квітня 2013 року в Уманському національному університеті садівництва.

Програма виступів буде представлена доповідями українських і закордонних науковців, садівників та представників аграрних компаній.

Семінар розпочнеться відзначенням 20-річчя діяльності Всеукраїнського науково-практичного журналу «Новини садівництва», редакція якого стала співорганізатором семінару. Цей один із перших і чи не єдиний періодичний фаховий журнал, де висвітлюються переважно питання інтенсивного садівництва, започаткованого уманською школою наукового садівництва.

Під час пленарної частини учасниками семінару традиційно обговорюватимуться сучасні та перспективні технології вирощування садивного матеріалу, одержання високоякісної конкурентоздатної екологічно чистої продукції та її зберігання.

Очікуються доповіді щодо вдосконалення садівничих технологій у зв’язку зі змінами клімату (професор Олександр Мельник, Уманський НУС), органічне виробництво садовини – з мінімальним застосуванням пестицидів та агрохімікатів (Фріц Прем, Австрія) і підбір для цього помологічних сортів яблук (Іштван Сюч, Україна), повідомлення про шляхи досягнення високої якості саджанців у Західній Європі (доктор Джованні Занзі, Італія), щодо проблем грунтовтоми в садівництві (доктор Софія Зидлік, Польща), а також новинки у вирощування груші (доктор Петро Зидляк, Польща), грецького горіха і фундука (Карола Нітч, Німеччина). Будуть розглянуті особливості грунтового і позакореневого удобрення інтенсивного саду, захисту від хвороб та шкідників (зокрема, феромонною завісою), новітній спосіб зберігання в динамічному газовому середовищі і сучасні автоматизовані системи товарної обробки садовини (Іон Турчінші, Італія), та інші актуальні питання садівництва. Презентуватиметься обладнання для виробництва соків, плодового пюре та сушіння садовини (Роберт Креузмаур, Австрія).

Фахівці українських і закордонних компаній повідомлять про технічне забезпечення садівництва, системи захисту від граду й ефективні підпори для створення шпалери.

Учасники семінару матимуть нагоду оглянути експозиції саджанців, препарати покращення приживлення рослин та засоби захисту рослин відомих на українському ринку фірм. Стендові доповіді з результатами наукових досліджень експонуватимуть докторанти й аспіранти університету та наукових установ України.

Виступи доповідачів чергуватимуться з кулуарними дискусіями, обміном досвідом та новинками з догляду за садом на українському ринку.

Бажаючі матимуть можливість придбати фахову літературу з питань закладання і догляду за сучасними садами і ягідниками надану польським видавництвом «Плантпрес», редакціями журналів «Новини садівництва», «Напої. Технології та інновації» та іншими вітчизняними періодичними виданнями.

В університетському демонстраційному саду голландського типу учасники семінару ознайомляться з новинками  формування й обрізування дерев яблуні в інтенсивному насадженні, оглянуть демонстраційні ділянки – із захисту саду від градобою, нові способи механізованого обрізування дерев та вирощування садивного матеріалу та інші.

Наступного дня бажаючі продовжать семінар оглядом технологічних новинок у сучасних яблуневих садах приватного підприємця Миколи Олійника, що у селі Шевченкове на Звенигородщині, а також фермерських господарствах «Обрій» і «Дерун» поблизу Немирова на Вінниччині, де керівниками є Олег Смульський та Михайло Дерун.

Підготовку та ведення семінару забезпечуватимуть викладачі, аспіранти й магістранти університету, а викладачі кафедри іноземних мов і кращі студенти допомагатимуть зарубіжним доповідачам під час виступів та спілкування з колегами.

Міжнародні семінари на базі Уманського НУС – постійно діюча школа передового досвіду в садівництві світового рівня. Ця складова навчального процесу є науковою базою підготовки висококваліфікованих агрономів-садівників, а отже, поступальним розвитком галузі.

Олександр Мельник,

завідувач кафедри плодівництва і виноградарства,

заступник голови Оргкомітету 

Найближчі події