29.06.2019 6862

Зустріч з юністю, що дає наснаги на життя

Гамірно та натхненно сьогодні було на Університетській площі Уманського національного університету садівництва. Адже нині тут зібралися випускники навчального закладу минулих років, щоб разом подорожувати  спогадами у минуле сторінками сільськогосподарського інституту, аграрної академії, національного університету садівництва – нашого навчального закладу, який ось уже 175 років займає почесне місце Alma mater у серцях тисяч випускників.

Різні назви та спільні відчуття. Це все ті ж пари – лекції, семінари, колоквіуми, а ще – заліки, іспити… Недоспані ночі, недописані конспекти та недочитані підручники… Однак частіш за все у пам’яті випускників спливають спогади про яскраві та веселі студентські моменти: як радісно було йти на урочисту першу лінійку, феєричний випускний бал, вручення дипломів… У пам’яті виринають п’янкі аромати літніх квітів, щасливі обличчя однокурсників, сум і хвилювання викладачів, сльози та слова-настанови рідного куратора. І, звичайно, світлини на пам’ять, довгу та незабутню, про чарівний і неповторний світ студентства.

Вони прийшли сьогодні, представники багатьох студентських поколінь, різні за роками та такі однаково натхненні побаченням з рідним навчальним закладом, друзями та викладачами.

Зустріч з юністю, що дає наснаги на життя

З 9-ї години ранку тривала реєстрація всіх прибулих на зустріч, чимало було охочих залишити своє прізвище в журналі й уникнути чергової «н»-ки, адже в цьому випадку – перездача не приймається.

Випускників щиро привітала ректор університету Олена Непочатенко: «Щиро рада вітати вас у стінах вашої Альма-матер – місці, яке ви несете по життю у своєму серці, як прекрасний і нев’янучий спогад юності. Звісно, чимало змін відбулося з того моменту, як ви були тут безтурботними студентами. Адже ми постійно розвиваємося, прагнемо до вдосконалення, впровадження кращих змін.

Зустріч з юністю, що дає наснаги на життя

Проте завжди пам’ятаємо та притримуємося усталених вікових традицій: виховання людяності, формування професійності, дотримання щирості та пропагування милосердя.

Хай же цей день буде сповнений позитивними емоціями, які дадуть вам наснагу жити і творити далі. А ми пишаємося кожним з вас, адже без вас, вашої наполегливості та стремління бути кращими, ми не були б сьогодні такими, як є – одним з лідерів вітчизняної аграрної освіти та науки!». Привітала учасників зустріч і голова Асоціації випускників та друзів Уманського НУС професор Олена Улянич, яка також підкреслила важливість таких зустрічей.

З радістю ділилися спогадами з усіма присутніми колишні випускники та сучасні студенти. Щиросердно та талановито дарували гарний настрій присутнім учасники Центру культури і виховання студентів.

Нині особлива зустріч, адже 2019 рік є ювілейним для нашого навчального закладу: ми всі разом святкуватимемо 175-річчя з дня народження університету. Завдяки всім, хто присутній нині на цій площі, Уманський національний університет садівництва перетворився у справжній осередок мудрості, освіти та наукових надбань, куди й досі з радістю вступає молоде покоління, уже діти й онуки вчорашніх випускників – світле майбутнє нашої держави.

За традицією присутні мали змогу послухати також вітання та рядки віршів, які надсилаються колишніми студентами-випускниками на адресу університетського музею:

Ми тепло так зустрілись з вами,

Іще зустрінемось не раз.

Хай буде день веселий літній,

Як добра пам’ятка для нас.

Хоч доля нас усіх змінила,

Всі плани – в нашім майбутті,

Та найцінніше залишила –

Студентську дружбу у житті.

Зустріч у стінах рідної Alma mater промайнула надзвичайно швидко. Та все ж усі присутні вкотре переконалися, що ми в змозі зробити один одного щасливішими, несила нам лише зупинити час. Адже колишні студенти мали нагоду поринути у свою далеку та водночас близьку і незабутню молодість – поспілкуватися з викладачами й одногрупниками, згадати найцікавіші моменти студентського життя, стати на короткий час тими безтурботними юнаками та юнками, які весело і безтурботно починали свій легкий марш звивистими стежками життя. А ще – прогулятися гуртом, як колись, стежинами вірної подруги університету – Софіївки.

Зустріч з юністю, що дає наснаги на життя

Приємна мандрівка в студентство добігла до завершення. Горіхова алея, лавки університетського двору та Софіївські альтанки згадали колишніх мешканців студентського містечка. Однак ніколи не буде кінця теплим спогадам, які, дякуючи таким зустрічам, продовжують наповнювати душі випускників! Повертайтеся, шановні, тут на вас завжди чекають!

Прес-центр Уманського НУС