02.09.2021 5093

Зустріч університетського загалу з Надзвичайним і Повноважним Послом Латвійської Республіки в Україні

1 вересня Уманський національний університет садівництва відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. Зустріч відбулася за сприяння голови Уманської районної ради Віталія Олійника.

4 грудня 1991 року Латвія визнала державну незалежність України і 12 лютого 1992 року між країнами були встановлені офіційні дипломатичні відносини. З 1993 року у Ризі функціонує Посольство України в Латвії, що підтверджує дружні стосунки на державному рівні, а в Києві діє Посольство Латвійської Республіки. Для поглиблення двосторонніх відносин і розширення співробітництва між країнами у липні 2005 року було відкрито Почесне консульство у Львові. У відповідь на цей крок, у квітні 2006 року відкрилося Почесне консульство України у місті Вентспілсі.

Дипломатична місія Юріса Пойканса (латис. Juris POIKĀNS), латвійського дипломата та Надзвичайного Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні, полягає у підтримці вітчизняних реформ, зокрема це стосується наукового спектру та налагодження дружніх відносин між університетами аграрного сектору. Адже добросусідські україно-латвійські відносини значною мірою залежать від вміння розуміти один одного та комунікувати.

Зустріч розпочалася з традиційного для українців вручення короваю. Пан посол висловив захоплення від історичної спадщини Уманського НУС і подякував за нагоду мати надалі дружні відносини в освітній сфері з одним з найстаріших навчальних закладів. Підтримка Латвією нашої держави у сфері територіальної цілісності також має місце на сьогоднішній день, адже емоційно актуальною подією в рамках святкування 30-річного ювілею незалежності України є виклики сьогодення. Латвія сприяє позитивній динаміці змін у соціально-економічній сфері країн-партнерів, а тому саме власним прикладом у сферах культурних, економічних, соціальних надає простір для дії українцям.

Студентський і викладацький колективи мали нагоду долучитися до діалогу з паном Юрісом Пойкансом. Питання поновлення туризму після пандемії COVD-19, яке пролунало від студентського загалу, внесло розуміння щодо необхідності посилення заходів боротьби з небезпечним вірусом.

На питання про академічну мобільність студентів, Юріс Пойканс розповів про порядок здійснення академічної мобільності усіма учасниками освітнього процесу в Латвії, адже це є важливим кроком у процесі імплементації Закону «Про вищу освіту» та створення дієвого інструментарію для інтернаціоналізації закладів вищої освіти. Латвія також є учасником Програми Еразмус+, тож зацікавлена у наданні права на участь у програмах академічної мобільності всім учасникам освітнього процесу; чіткому визначенні видів і форм академічної мобільності; закріпленні принципу перезарахування отриманих кредитів на основі Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС), зокрема шляхом порівняння змісту навчальних програм, а не назв курсів; збереження місця навчання та стипендії для студентів і місця роботи для працівників ЗВО, котрі беруть участь у програмах академічної мобільності.

Аудиторія учасників заходу висловила цікавість до обговорюваних тем, тому наступні питання сформували багатогранний і конструктивний діалог.

Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс також мав нагоду оглянути університетське містечко, ознайомитися з історією Уманського національного університету садівництва.

Цьогорічний День знань в Уманському національному університеті садівництва був надзвичайно насичений на непересічних людей і події. Сподіваємося, що його перебіг матиме таку ж позитивно-пізнавальну динаміку та буде сповнений зустрічей з цікавими особистостями.

Пресцентр Уманського НУС

Error