15.10.2015 5515

Зустріч із захисниками Вітчизни

13 жовтня, напередодні козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України, у читальній залі Уманського національного університету садівництва відбулася зустріч студентів  факультету економіки та підприємництва з учасниками АТО.

Зустріч із захисниками Вітчизни

Ведучі зустрічі – голова ради студентського самоврядування факультету, студентка IV курсу Катерина Бузиновська, студентка II курсу Ліна Горська та  волонтер Уманської громадської організації «Разом», доцент кафедри економічної теорії Лариса Фицик представили гостей, привітали усіх присутніх зі святами, побажали міцного здоров’я, миру, злагоди, любові та відзначили, що нове державне свято – День захисника України, – започатковане у нелегкі часи для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Присутні хвилиною мовчання згадали усіх воїнів, які у різні часи загинули за нашу Вітчизну, зокрема й останні втрати серед наших земляків впродовж 2014–2015 р.р.: 9 уманчан та 7 жителів Уманського району.

Зустріч із захисниками Вітчизни

Перед студентами виступили воїни-добровольці Олександр Варчевський, боєць нацгвардії II батальйону ім. генерала Кульчицького, Микола Шпірко, госпітальєр ДУК «Правий сектор» та Олексій Грабенко, боєць батальйону особливого призначення «Січ».

Гості розповідали про свою участь у подіях на Майдані, відчуття неминучості війни, перебування в зоні АТО, бої з ворогом, згадували події, які запам’яталися найбільше. Їх розповіді були цікавими та змістовними, а тому, зрозуміло, викликали масу запитань.

Зустріч із захисниками Вітчизни

Студентів цікавило, зокрема, чому вони стали добровольцями, заради чого і кого воювали, що допомагало їм переборювати страх та труднощі, як пережили втрату побратимів. Також ставилися запитання про боєздатність української армії, національної гвардії та добровольчих батальйонів у перші місяці війни, допомогу волонтерів, побут солдатів, відносини з місцевим населенням у районах бойових дій, труднощі адаптації до мирного життя та ін.

Зустріч із захисниками Вітчизни

Серед запрошених був і відомий уманський історик, громадський діяч, волонтер організації «Разом» Леонід Середюк, який виступив із ґрунтовною доповіддю про внесок волонтерів у розбудову  української армії, зокрема про діяльність Уманської громадської організації «Разом». Він закликав усіх присутніх допомагати нашим воїнам, адже до них має бути особливе ставлення – з повагою і любов’ю, як до символу мужності, честі, людської і національної гідності.

Після цікавих розповідей гостей всі їм щиро дякували за мужність і героїзм, а Катерина Бузиновська та студентки 2 курсу Людмила Черненко й Анна Кулікова присвятили воїнам патріотичні вірші, зокрема й авторські.

Зустріч із захисниками Вітчизни

У кінці зустрічі усі разом заспівали Гімн України та з великим задоволенням сфотографувалися на пам'ять з нашими захисниками.

Лариса Фицик, кандидат історичних наук, доцент кафедри економічної теорії