06.06.2014 6485

Журналіст – професія нелегка

Професія журналіста досить складна та нелегка, відповідальна і часом небезпечна, адже ці люди постійно тримають руку на пульсі всіх подій. Уманський національний університет садівництва гостинно відкрив двері перед журналістами міста Умань, щоб привітати їх з професійним святом та подарувати гарні враження та емоції від екскурсії навчальним закладом. До вишу завітали 17 журналістів з різних видань. Помічник ректора Жанна Лозінська привітала майстрів пера зі святом, подякувала за підтримку, висловила сподівання на подальшу співпрацю. Жанна Петрівна розповіла, що навчальний заклад святкує свій 170-річний ювілей, і впродовж цього часу його колектив робить все для того, щоб іти в ногу з часом, зберігаючи та примножуючи традиції попередніх поколінь.

Журналіст – професія нелегка

Присутні завітали до Наукової бібліотеки, де в літературній вітальні провідний бібліотекар Наталія Михайлова познайомила їх зі славетними іменами, з якими пов’язана історія навчального закладу, торкнулися стародруків, книг, за якими навчалися багато поколінь. «Швидко плине час, і все минає… Я тримаю вічність на долонях. Стелажі книжкові оглядаю, пил книжковий, сивина на скронях…» – такими рядками власного вірша розпочала свою розповідь Наталя Василівна. Відвідувачі відчули на собі «тишу храму, мудрість і неспокій, та ходу століть, що тут лунає». На завершення господарка літературної вітальні почастувала всіх варенням, звареним за старовинними рецептами власноруч.

Журналіст – професія нелегка

Екскурсія продовжилась у музеї історії університету, завідувач якого Оксана Свистун познайомила гостей з історичними віхами становлення університету, видатними людьми, які своєю працею вписали яскраву сторінку у його становлення та примножили здобутки.

Захопливим та цікавим був похід до оранжереї, де завідувач навчально-дослідної оранжереї та теплиць Володимир Вітенко провів цікаву екскурсію по лимонарію, субтропічній оранжереї та теплиці, розповівши про особливості росту, розвитку та розмноження рослин різних видів. Справжнім чудом стало квітування 200-літніх пальм, які подарували свій цвіт ніби на честь 170-річного ювілею Уманського НУС.

Журналіст – професія нелегка

Завершилася екскурсія володарів гострого пера відкритою дегустацією вина, яку провела  завідувач кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів, професор, доктор сільськогосподарських наук Анастасія Токар. Анастасія Юхимівна розповіла про історію започаткування виноробства в університеті, познайомила присутніх з технікою проведення дегустації, а також розповіла про технологію виробництва вина, визначення його натуральності, адже приготування вина – справжнє мистецтво, тому потрібно вміти смакувати цей напій.

Журналіст – професія нелегка

Головний редактор ТРК «Умань» Аліна Коваленко від імені всіх журналістів подякувала керівництву університету за співробітників, які не тільки розвивають науку, спорт, мистецтво, але й зберігають традиції навчального закладу та настільки люблять свою професію, що можуть годинами розповідати про неї. Представники засобів масової інформації міста  побажали Уманському національному університету  садівництва процвітання на благо рідної держави.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів