20.12.2018 5289

Закордонне стажування – шлях до вдосконалення

От уже протягом двадцяти чотирьох років викладачі Уманського національного університету садівництва беруть активну участь у Програмі обміну викладачами (FEP) у сфері сільськогосподарської економіки і маркетингу, агробізнесу, започаткованій у 1994 році Міністерством сільського господарства США, метою якої є сприяння розвитку раціональної сільськогосподарської політики та ефективного та конкурентоспроможного сільськогосподарського маркетингу і бізнес-систем. 2018 рік не став винятком, адже наша колега кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Оксана Кіфоренко гідно захистила честь університету, пройшовши строгий відбір і здобувши право участі у даній програмі.

У рамках Програми обміну викладачами (FEP) Оксана Володимирівна пройшла наукове стажування в університеті Міссурі, у коледжі сільського господарства, продовольства та природних ресурсів (Колумбія, США).

Закордонне стажування – шлях до вдосконалення

Під час стажування викладач відвідувала лекції з таких навчальних дисциплін, як «Міжнародна торгівля харчовими продуктами та політика», «Фінанси агробізнесу», «Сільськогосподарська та харчова політика», «Статистичне програмне забезпечення та аналіз даних», «Введення до теорії ігор». Результатом опрацювання навчально-методичного матеріалу стали три навчальні дисципліни «Міжнародна торгівля харчовими продуктами та політика», «Фінанси агробізнесу» та «Сільськогосподарська та харчова політика», котрі були створені нашою колегою та подані на розгляд координаторів програми.

Закордонне стажування – шлях до вдосконалення

Програма, поряд з іншим, націлена на збільшення кількості професіоналів, які розуміють, як працює ринкова економіка, зростання чисельності викладачів, які можуть вивчати та створювати навчальні матеріали з ринкової економіки, розширення кола осіб, які знають, як адаптуватися до ринкової економіки, адже це має вирішальне значення для розробки та втілення розумної політики і подальшого розвитку конкурентоспроможної ринкової системи. У світлі реалізації вказаних цілей, практичне та освітнє значення мали:

• участь у різноманітних наукових і практичних семінарах (семінар, організований разом із представниками малого та середнього бізнесу південноамериканських країн);
  • семінар «Lunch&Learn» із участю Гленна Блюмхорста - президента та головного виконавчого директора Національної асоціації Корпусу Миру;
  • відвідування ярмарку вакансій:
  • екскурсійно-ознайомчі поїздки до великих і малих аграрних підприємств;
  • поїздка на фермерський ринок і винний завод університету штату Каліфорнія у Фресно;
  • знайомство діяльністю переробних підприємств у США (напр. California Dairies, Inc.);
  • ознайомлення з науковими досягненнями дослідних станцій Міністерства сільського господарства США та багато іншого.

Закордонне стажування – шлях до вдосконалення

Перлиною програми була участь у Міжнародному Симпозіумі «Borlaug Dialogue» та церемонії вручення Всесвітньої продовольчої премії.

Закордонне стажування – шлях до вдосконалення

Програма обміну викладачами (FEP) є прекрасною можливістю для поглиблення знань учасників і вдосконалення їх професійної кваліфікації, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню компетенції у викладанні навчальних дисциплін із сільськогосподарської економіки.

Відділ міжнародних зв'язків Уманського НУС

Error