28.07.2022 3564

З Днем Української Державності, народе звитяги та слави!

Вільна, суверенна, незалежна держава – мрія багатьох поколінь українців. Крізь терни поневолення, заборону мови, знищення писемності, морального й етичного приниження, горнило війни, прес голодоморів плекалася українська державність.

Ми, українці, нащадки славних князів київських і звитяжних козаків запорозьких. Про мудрість українських державних мужів і красу жінок багато століть поспіль говорить увесь світ. Ми маємо право на власну державу та маємо волю, аби ствердити її поміж інших країн і народів.

28 липня, у День Української Державності, кожен з нас має усвідомити власну значимість, гідність і право не просто бути у цьому світі, а жити у своїй державі, розбудовувати її і впевнено йти до своєї цілі. Саме таким став лейтмотив зібрання колективу Уманського національного університету садівництва. Незважаючи на ранкові сигнали повітряної тривоги, університяни зібралися на площі Університетській, а також долучилися до загальноміських заходів, аби довести готовність до єднання зі всім українським народом. І під рідним синьо-жовтим стягом вкотре подумки пройти віхи державності рідної країни та вшанувати пам'ять полеглих за її волю. А ще – ствердитися у намірі протистояти злу, яке зазіхає на наші землі.

З Днем Української Державності, народе звитяги та слави!

Честь проведення урочистого зібрання випала першому проректору УНУС Івану Мостов’яку, який зазначив: «Цілком символічним є те, що нове свято відзначається 28 липня – у день хрещення Київської Русі як початку нової ери державності на правічних землях українців. Адже для кожного з нас воля і незалежність – не прості слова, а сповнені глибокого змісту факти».

З Днем Української Державності, народе звитяги та слави!

На жаль, навіть у ХХІ столітті, яке могло б стати часом миру та єднання держав і континентів, ми, українці, у пекельній боротьбі втрачаємо кращих представників нації, серед яких і випускники Уманського НУС. У 2014 році під час Революції Гідності поклав своє життя на захист ідеалів демократії наш випускник Віталій Васильцов, який став не просто Героєм, а вічним символом незламності духу, самовідданості та відваги. А вже нині, у 2022 році, небесне воїнство захисників поповнили наші випускники Ярослав Альошін, Василь Гончарук і Артем Яковлев. Тож університетська громада хвилиною мовчання вшанувала пам'ять усіх загиблих у боротьбі за українську державність, а на спомин Героїв сьогодення поклали квіти до пам’ятної дошки Віталію Васільцову.

З Днем Української Державності, народе звитяги та слави!

Подвиг Героїв – безсмертний, а наша ціль – суверенна, неподільна, єдина, вільна Україна – незмінна та близька! З Днем Української Державності, народе звитяги та слави! Наша країна, наша мрія, наша мова, наша нація завжди були, є і будуть!

Пресцентр Уманського НУС