14.12.2016 5641

Як на Андрія студенти жартували

Як відомо, народ, який не знає свого минулого, не має майбутнього. А невід’ємною частиною історії України є самобутні народні традиції.

Наша культура з давніх-давен славиться великою кількістю обрядів та звичаїв, більша частина яких припадає саме на зимовий період. А починає їх плеяду свято Андрія Первозванного, яке славиться віковими традиціями ворожіння та гучними вечорницями, на які збиралася весела молодь.

Уже багато років поспіль студенти факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва сприяють відродженню та популяризації серед молоді народних традицій. А одним з найяскравіших дійств цього плану є Андріївські вечорниці. Саме тому напередодні згаданого свята студентський актив факультету вирушив у культурно-просвітницьке турне навчальними закладами міста та прилеглих районів.

Першими для юних талантів відкрились двері Уманського агротехнічного коледжу, де їх радо зустрічали студенти та викладачі. Яскраві сценічні костюми та жартівливі українські пісні створили унікальну атмосферу автентичного народного свята, яка панувала у залі під час виступу. Всі поринули у далеке минуле та відчули себе частиною чарівного дійства.

Як на Андрія студенти жартували

Натхненні першим виступом, студенти, на чолі з викладачами, вирушили у захопливу мандрівку не лише Уманщиною, а й розширили кордони і наступного дня попрямували до Тальнівського будівельно-економічного коледжу Уманського НУС, аби і там подарувати веселий настрій та нагадати про прийдешні свята. І знову був успіх і неймовірне захоплення глядачів. А на знак подяки за подаровані позитивні емоції радою студентського самоврядування коледжу для юних артистів була проведена міні-екскурсія до мисливського замку графа Шувалова.

Набираючи ще більше азарту та бажання дарувати людям радість і позитив, нагадувати про наші традиції та звичаї, аматорською акторською трупою 8 грудня був проведений виступ для школярів Підвисоцької загальноосвітньою школи І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка Підвисоцького НВО Новоархангельського району Кіровоградської області, де на порозі радо зустрічав гостей директор школи Сергій Петрович Гаврилюк.

Спочатку господарі ознайомили самодіяльний артистичний колектив з історією школи, а потім, під час виступу, і школярі, і вчителі, активно брали участь у дійстві, з азартом смакуючи калитою.

Як на Андрія студенти жартували

Також студенти факультету відвідали народний краєзнавчий музей с. Підвисоке, керівник якого Микола Баланівський люб’язно згодився провести маленьку екскурсію для гостей.

Як на Андрія студенти жартували

Наступного дня пригоди не змусили себе чекати і невгамовні студенти долучали до українських традицій школярів Доброводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вихованці з радістю зустрічали гостей та з захватом брали участь у постановці студентів славнозвісного університету садівництва.

Як на Андрія студенти жартували

Приємно здивувала своєю гостинністю не менш відома Старобабанівська загальноосвітня школа, в якій уманчан зустрічали за давньою українською традицією хлібом і сіллю. Потім для гостей була організована екскурсія куточками школи та шкільними музеями, яких у школі є два (один – присвячений історії школи, а другий – музей каменярства, адже Старі Бабани відомі на весь світ своїми родовищами граніту). А про теплоту залу під час виступу годі й говорити: школярі з таким захватом та бажанням проявляли цікавість до Андріївських вечорниць, що їхньому ентузіазму можна було тільки позаздрити.

Як на Андрія студенти жартували

Щиро дякуємо всім, хто брав участь у підготовці та організації проведених заходів. Адже лише разом ми зможемо зберегти та пронести у майбуття наші славні традиції та звичаї.

Ірина Слободяник, секретар ради студентського самоврядування