28.03.2014 6813

Яблуневому саду Уманського НУС цвісти!

Назва навчального закладу, розташованого біля мальовничого парку «Софіївка», за всіма напрямами підготовки відповідає його призначенню.

27 березня в Уманському національному університеті садівництва відбулася подія, яка стане яскравою сторінкою його історії –  закладання яблуневого саду. Ректор університету Олена Непочатенко розповіла, що ця подія приурочена  до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Олена Олександрівна акцентувала увагу, що це буде  один із найбільших за площею сад – близько п’яти гектарів, на яких висаджено  4000 саджанців пізніх сортів достигання – Флоріна та Чемпіон, вирощених власноруч руками студентів у навчально-науковому виробничому відділі університету. У навчальному закладі  шанують славні традиції та готують високопрофесійні кадри, адже студенти здобувають не тільки теоретичні знання, а й практичні навички. На базі саду буде проводитись дослідна робота студентів та наукові дослідження аспірантів університету.

Яблуневому саду Уманського НУС цвісти!

Участь у закладанні саду брали студенти всіх факультетів, викладачі, декани та адміністрація університету.

Перед початком висадки дерев присутні отримали консультацію та інструкції від керівників щодо підготовки саджанців до посадки, на яку глибину ґрунту їх потрібно висаджувати та як поводитись із технікою. Зокрема, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри плодівництва і виноградарства Роман Яковенко розповів про методику висадки саджанців, використання мінеральних та органічних добрив, формування крони після садіння та зазначив, що продукція використовується  студентами на практичних заняттях для дослідження та дегустації.

Студенти факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Святослав Павлишин та В’ячеслав Яценко показали, як правильно висаджувати саджанці, а завідувач ННВВ Роман Длугоборський продемонстрував учасникам важливої події спосіб затримання вологи у ґрунті біля висаджених яблунь.

Яблуневому саду Уманського НУС цвісти!

З бадьорим настроєм злагоджено та натхненно працювали гуртом всі: адміністрація, викладачі, аспіранти і студенти. Адже садити своїми руками дерево, давати йому життя – справа приємна і благородна.

Весною молоді саджанці вкриються рясним цвітом, а згодом даруватимуть людям свої смачні соковиті плоди.

Яблуневому саду Уманського НУС цвісти!

Саду цвісти, адже Уманський національний університет садівництва славиться не тільки високопрофесійними кадрами, а й якісною продукцією, вирощеною на дослідних садах та ділянках навчального закладу.

Яблуневому саду Уманського НУС цвісти!

Ми сподіваємось, що яблуневий цвіт університетського саду вплететься у всеукраїнський вінок пам’яті і шани Великого Кобзаря.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання