28.09.2018 5029

XІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України

Науковці Уманського національного університету садівництва завжди готові до співпраці та пізнання нового, тому є активними учасниками професійних спеціалізованих заходів: конференцій, з’їздів, круглих столів тощо.

17–21 вересня відбувся черговий З’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України, девіз якого – «Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра».

XІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України

З’їзд проводився Громадською організацією «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків», Національною академією аграрних наук України, Національним науковим центром «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» та Харківським національним аграрним університетом імені В.В. Докучаєва, який і став місцем зустрічі професіоналів цієї галузі.

Програма роботи з’їзду передбачала насичену наукову частину (15 пленарних доповідей і понад 260 доповідей у 5 окремих секціях):

1. Управління земельними ресурсами, генезис, географія, класифікація, картографування, ГІС-технології, нормативне забезпечення.
  2. Еволюція властивостей ґрунтів, моніторинг за станом, технології раціонального землекористування.
  3. Меліорація, рекультивація, охорона ґрунтів від ерозії та техногенного забруднення.
  4. Агрохімічне забезпечення сучасного землеробства.
  5. Гумусовий стан ґрунтів, органічне землеробство, біологія ґрунтів.

Відповідно до програми З’їзду, були проведені польові ґрунтові екскурсії і збори делегатів.

З вітальними промовами до делегатів звернулися президент Міжнародного союзу ґрунтознавців Takashi Kosaki, а також представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук України, Харківської обласної державної адміністрації, делегацій ґрунтознавців з Білорусі, Молдови, Румунії, Польщі, Узбекистану, Японії.

XІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України

Від Уманського НУС, як від відокремленого відділення, делегатами з’їзду були професори: Григорій Господаренко, Петро Копитко, Микола Недвига, завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства доцент Володимир Невлад, аспірант Ігор Садовський. З науковими доповідями виступили професори Григорій Господаренко і Петро Копитко. Президент Міжнародного союзу ґрунтознавців Takashi Kosaki свою наукову доповідь зробив на основі даних стаціонарних дослідів, що проводяться у Харкові, Херсоні та Умані, де він особисто відбирав зразки ґрунту.

Під час з’їзду професора Григорія Господаренка було обрано до складу Президії і Центральної ради ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» на 2018–2022 рр. Слід зазначити, що дійсні члени Українського товариства є і членами Міжнародного союзу ґрунтознавців.

XІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України

Участь у з’їзді є почесною для кожного ґрунтознавця і агрохіміка – це обмін науковими результатами, творчі дискусії, зустрічі з колегами, натхнення на майбутні досягнення. У 2002 році на базі Уманської держаної аграрної академії проходив V делегатський з’їзду ґрунтознавців і агрохіміків України. Наступний, ХІІ з’їзд, буде проведено у місті Чернівці в 2022 році.

Колектив кафедри агрохімії Уманського НУС