16.03.2015 5997

Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Плодоовочівництво і виноградарство»

На базі кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС з 11 по 13 березня проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Плодоовочівництво і виноградарство». В олімпіаді взяли участь  16 студентів-переможців І етапу шести вищих навчальних закладів України: Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ), Миколаївського національного аграрного університету (МНАУ), Уманського національного університету садівництва (УНУС), Харківського національного аграрного університету (ХНАУ), Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП), Вінницького національного аграрного університету (ВНАУ). Голова оргкомітету олімпіади перший проректор Іван Мостов’як від імені ректорату привітав її учасників у стінах університету, якому нещодавно виповнилось 170 років, побажав миру, наснаги та перемоги. Іван Іванович, пригадавши олімпійський принцип «Головне не перемога, а участь», висловив сподівання продовжити науковий шлях учасникам олімпіади в майбутньому. З вітальним словом та побажанням перемоги виступив також декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергій Щетина. Голова журі, завідувач кафедри плодівництва та виноградарства Олександр Мельник познайомив студентів із членами журі та основними етапами олімпіади:

• щеплення винограду;
  • теоретичний курс (тестування);
  • визначення овочевих культур за насінням;
  • обрізування кущів винограду;
  • після садивне обрізування саджанців.

Теоретичний тур для учасників Всеукраїнської студентської олімпіади був проведений у формі тестів та практичний тур з плодівництва (обрізування некронованих і кронованих саджанців), овочівництва (розпізнавання насіння овочевих рослин) та виноградарства (щеплення лози винограду).

13 березня в урочистій обстановці відбулося оголошення результатів олімпіади. За підсумками робочих груп журі перше місце в загальному заліку  виборов студент Уманського НУС Юрій Яцура, друге – студентка Львівського НАУ Ольга Кльось, третє – Павло Гудзікевич, студент Уманського НУС.

Переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з плодоовочівництва та виноградарства нагороджено грамотами, дипломами і цінними подарунками.