18.09.2020 4791

Всесвітній день прибирання: кафедра туризму та готельно-ресторанної справи долучилася до акції «Побачив? Прибери!»

В Україні стартує найбільша акція осені: 19 вересня о 10:00 Україна, разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу, вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії. Українці з міст і містечок, сіл і селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

У рамках акції буде реалізована кампанія «Побачив? Прибери!». Загальна ідея акції полягає в тому, щоб допомогти людям помітити глобальну проблему зі сміттям у навколишньому середовищі, разом зменшувати забруднення та не утворювати відходи, що сотні наступних років будуть засмічувати Землю. «Зробимо Україну чистою разом!», – закликає Президент LDU Юлія Мархель. У зв’язку з цим Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі:

- групове очищення: збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції;

- індивідуальні чистки: прибирання з друзями або родиною може стати оригінальною формою дозвілля.

- цифрове очищення: нову форму прибирання можна проводити в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри бази даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

Уманський національний університет садівництва та кафедра туризму та готельно-ресторанної справи підтримала гасло «Зробимо Україну чистою разом!» і долучилася до наймасштабнішої події Всесвітнього дня прибирання.

Всесвітній день прибирання:  кафедра туризму та готельно-ресторанної справи долучилася до акції «Побачив? Прибери!»

Головною метою заходу є збереження природного середовища України і міста Умань зокрема, а також здійснення необхідних позитивних екозмін і поширення екосвідомості в суспільстві. Це не одноразова акція, а системна робота, адже професійний напрям кафедри – зелений туризм, а тому ми дбаємо про рідний край.

Центральною локацією для прибирання обрали рідний Уманський національний університет садівництва. Карантин – не перешкода для Всесвітнього дня прибирання! Акція відбулася із дотриманням усіх карантинних норм та правил техніки безпеки. Учасники прибирання були забезпечені захисними масками та рукавичками, дотримувалися соціальної дистанції.

У кого не було змоги вийти на локацію, кафедра запропонувала долучитися до акції у форматі цифрового очищення.

Разом з нашими студентами ми прагнемо зберегти навколишнє середовище та поширювати знання і навички про те, як до цього може долучитися кожен: правильно поводитися з побутовими відходами, прибирати зелені зони та дбати про них.

Ми стали частиною наймасштабнішої команди ековідповідальних людей.

Віримо, що лише разом ми зможемо покращити довколишній світ. І ми починаємо з себе!

Людмила Транченко,

завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи