15.02.2019 2354

Вони загинули в боротьбі

Колектив Уманського національного університету садівництва щиро шанує пам'ять наших співвітчизників, які у різні роки з власної волі чи примусу стали учасниками бойових дій на території різних держав. Цього року виповнюється 30 років виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році, а сама радянсько-афганська війна стала однією з трагічних сторінок нашої народу.

Афганська війна (1979– 1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю – війна була програна.

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено понад 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600 тисячної армії. Згідно статистики, всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі – українці. 72 українських воїни зникли безвісті. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, а 711 дітей – сиротами. Понад вісім тисяч українців отримали поранення, з них шість тисяч залишилися інвалідами. Це ціна, яку заплатила Україна за імперську завойовницьку забаганку.

На сьогодні в Україні налічується близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. Мало хто з них сподівався, що за 25 років життя на Батьківщині обернеться гіршим страхіттям, і доведеться на власній землі воювати знову.

Крім афганців у цей день вшановують й інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. На даний час в Україні налічується 330 тисяч ветеранів радянських війн, включно з Афганістаном, та 37 тисяч військових, що виконували миротворчі місії після 1992 року. У період незалежності в миротворчих операціях за межами України загинуло 49 військових.

З самого початку війни на сході України тисячі афганців і ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від загарбників, багато з них загинуло.

Тож у цей скорботний день Україна вшановує своїх синів, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу. З нагоди скорботної дати представники колективу Уманського НУС взяли участь у загальноміському мітингу-реквіємі, створивши разом із громадою міста спомин про земляків.

Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі
Вони загинули в боротьбі

Вічна їм пам'ять!

Прес-центр Уманського НУС