08.04.2019 5284

Визначено переможця І етапу агрополітичних дебатів

Сприяти розширенню світогляду майбутніх фахівців аграрного сектору, а також відстоювати свою точку зору щодо важливих для України аграрно-політичних питань, застосовуючи навички практичних дебатів, навчають молоде покоління фахівці Уманського національного університету садівництва.

Нині в університеті відбувся І етап агрополітичних дебатів. Питання, які були запропоновані до обговорювань були цікавими й актуальними.

Зі вступним вітальним словом до учасників звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Михайло Мальований, який побажав усім плідних дискусій. Модератором заходу виступив кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри захисту і карантину рослин Ігор Крикунов, який вправно скеровував диспути та слідкував за часом промов, питань і відповідей опонентів, представляючи до уваги журі виступи командних гравців.

Визначено переможця І етапу агрополітичних дебатів

Дискусійні панелі розподілилися наступним чином:

- Команда «Колючки» факультету лісового і садово-паркового господарства у складі Маргарити Мельник, Олександра Поліщука та Катерини Поліщук разом з командою «Еконо-мікс» факультету економіки і підприємництва, яку представляли Анастасія Резнік, Дмитро Семенда й Олексій Щербина) дискутували на тему «Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів»;

- команди факультету агрономії «КСП «Перемога», яку представляли Антоніна Коханова, Павло Школьний та Олександр Шевчук з командою інженерно-технологічного факультету «Black wheat» у складі Вадима Гацкана, Дмитра Гонти й Ігора Іскрака запекло обговорювали тему «Скасування спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників – збереження податкових переваг»;

- тему «Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – введення вільного ринку землі» обговорювала третя пара учасників, якими стали команда факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин «Екостайл»  – Наталія Тимошенко, Наталія Нечипоренко, Володимир Мироненко, та команда факультету менеджменту «Метод Да Вінчі» – Кіріл Козак, Едуард Хлівненко, Роман Земляков.

Визначено переможця І етапу агрополітичних дебатів

Цікаве обговорення поданих тем викликали захоплення глядачів, зокрема в журі заходу, які, за правилами дебатів не мали права брати участі в обговоренні.

Команди по 3 учасники, які змагалися з командою суперників, мали змогу підтримувати тезу, або заперечувати її.

Приємним було те, що рівень підготовки до дебатів став значно вищим, ніж в минулі роки, адже це вже третє проведення подібного заходу. Студенти ставили чіткі запитання, уважно вислуховуючи обґрунтовані відповіді. А всі присутні вкотре могли переконатися, що інтелектуальність та ерудиція нашої молоді має розвивати не лише рідну Альма-матер, а й агроекономічні терени нашої молодої перспективної держави.

Визначено переможця І етапу агрополітичних дебатів

Аграрно-політичні дебати організовує Науково-методичний центр «Агроосвіта» за підтримки проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). У дебатах беруть участь всі аграрні ЗВО України. Кожен з навчальних закладів має делегувати одного учасника, переможця відбіркового туру, на фінальний, другий етап.

За об’єктивними оцінками журі, найбільшу кількість балів отримав Роман Земляков, тож він має чудову нагоду взяти участь у фінальних агрополітичних дебатах, що відбудуться в Харкові, представивши наш університет, а головним подарунком для переможця заходу буде поїздка до Німеччини.

Наразі ж усі учасники І етапу агрополітичних дебатів були нагороджені грамотами.

Визначено переможця І етапу агрополітичних дебатів

Приємні враження від заходу отримали не лише учасники та викладачі, які оцінювали вміння студентів дискутувати, а й глядачі – друзі та викладачі талановитих і ерудованих студентів Уманського НУС.

Дякуємо організаторам заходу за відкритість до експериментів і новацій, адже ви подаєте гідний приклад нашим допитливим студентам – фундаменту майбутнього суспільства.

Прес-центр Уманського НУС