14.10.2012 6139

Візит французької делегації міста По до Умані

Протягом останніх десяти років стали традиційними візити французьких делегацій до нашого університету.  Ось і в цьому році з 28 по 30 вересня нашими гостями були 4 викладачі та 35 студентів другого курсу сільськогосподарського ліцею із стародавнього французького міста з надкороткою назвою - По, що знаходиться на південному заході Франції неподалік кордону з Іспанією, у підніжжі Піренеїв.

На прохання організаторів поїздки в Україну, адміністрація університету, відділ міжнародних зв'язків та викладачі кафедри української та іноземних мов допомогли скоординувати програму візиту французької делегації.

Французька делегація в університеті

Згідно програми перебування, гості із Франції ознайомились з Уманським національним університетом садівництва та дендрологічним парком «Софіївка». Під час екскурсії університетом студенти з неприхованою цікавістю оглядали навчальні корпуси, аудиторії, знайомились з історією та сьогоденням нашого вузу.

Французька делегація в університеті

Екскурсія Софієвкою

До програми робочого візиту делегації входили відвідини провідних сільськогосподарських підприємств, розташованих в Уманському, Христинівському та Бершадському районах. Це були фермерські господарства: СФГ «Бобик» (с. Осітна), ФГ Агрофірма «Базис» (с. Кочубіївка), ТОВ «Світанок-Агросвіт» (с. Шляхова).

Ознайомлення з агрофірмою Базис

Ознайомлення з СФГ Бобик

Під час зустрічей з фермерами та ознайомленням з господарствами студенти та викладачі з Франції ретельно фіксували інформацію про сучасний стан сільського господарства нашого регіону, ставили питання різного характеру, з надзвичайною цікавістю оглядали фермерські угіддя, склади, техніку та тваринницькі комплекси, попрактикувались в сівбі озимини, брали проби ґрунтів.

Делегацію супроводжували працівники відділу міжнародних зв'язків Уманського НУС Рибчак В.І., Кислиця О. А. Переклад здійснювали викладачі кафедри української та іноземних мов Лазарєв О.В. та Бечко Я.В.

Французькі гості високо оцінили рівень прийому та організацію візиту їхньої делегації. Викладачі та студенти висловили щиру вдячність адміністрації нашого університету за надану можливість ознайомитися з особливостями аграрної освіти та функціонуванням фермерських господарств.

Результатом візиту стали домовленості про подальшу співпрацю між сількогосподарськими закладами освіти Франції та нашим університетом.