07.10.2019 7029

Вітаємо з високою державною нагородою професора Миколу Васильовича Недвигу

Відповідно до указу Президента України № 731/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти» за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено НЕДВИГУ Миколу Васильовича – професора кафедри Уманського національного університету садівництва.

Вітаємо з високою державною нагородою професора Миколу Васильовича Недвигу

Народився Микола Васильович 20 серпня 1935 р. в с. Ксаверове Городищенського району Черкаської області. У 1951 р. закінчив семирічну школу, а в 1955 р. – Городищенський сільськогосподарський технікум.

У 1955–1957 рр. працював бригадиром колгоспу с. Соболівки Мокрокалигірського району Черкаської області, у 1957–1962 рр. – завідувачем навчально-дослідного господарства Дзеленецького УМСГ Хмельницької області, у 1962–1964 рр. – головним агрономом колгоспу с. Васильків, у 1964–1965 рр. – головним агрономом колгоспу с. Ярославки Шполянського району Черкаської області.

У 1962 р. закінчив Уманський СГІ за спеціальністю «Рільництво». Протягом 1965–1968 рр. навчався в аспірантурі, у 1971 р. захистив кандидатську дисертацію. З 1968 р. – асистент, із 1974 р. – доцент кафедри агрохімії і ґрунтознавства. У 1996 р. Миколі Васильовичу присвоєно вчене звання професора.

У 2004 р. його обрали дійсним членом Міжнародної академії аграрної освіти.

Протягом 1968–1974 рр. М.В. Недвига працював заступником декана, а у 1974–1992 рр. – деканом агрономічного факультету. У 1992–2005 рр. – проректором з післядипломної освіти; у 2005–2009 рр. – директором Інституту післядипломної освіти та дорадництва.

Із січня 2009 р. – професор кафедри агрохімії та ґрунтознавства. М.В. Недвига веде курс ґрунтознавства на факультеті агрономії, постійно вдосконалює методику навчального процесу.

Вітаємо з високою державною нагородою професора Миколу Васильовича Недвигу

Наукова діяльність професора М.В. Недвиги присвячена проблемам відновлення та збереження родючості деградованих ґрунтів. Він встановив груповий вміст фосфатів у різних генетичних горизонтах основних типів ґрунтів Лісостепової зони, дослідив особливості процесів перетворення фосфорних добрив і їх доступність для польових культур залежно від способів внесення на різних ґрунтових відмінах. Є автором і співавтором понад 180 наукових праць і навчально-методичних розробок, зокрема автором трьох навчальних посібників, співавтором підручника й навчального посібника з ґрунтознавства. Постійно надає допомогу аграрному виробництву з питань упровадження нових технологій, надає практичні рекомендації з раціонального застосування добрив, підвищення родючості ґрунту та поліпшення якості сільськогосподарської продукції.

Підготував кандидата сільськогосподарських наук.

Микола Васильович Недвига нагороджений за указом Президії Верховної Ради СРСР від 7 червня 1986 р. орденом «Знак Пошани»; від імені Президії Верховної Ради СРСР від 27 березня нагороджений медаллю «Ветеран праці»; рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 15 вересня 2003 р. – знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» ІІ ступеня; рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 22 серпня 2005 р. – знаком «Відмінник аграрної освіти та науки» І ступеня; рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 26 серпня 2010 р. – трудовою відзнакою «Знак Пошани»; почесний член Українського товариства ґрунтознавців та агрохіміків.

Колектив Уманського національного університету садівництва щиро відає Миколу Васильовича із високою державною нагородою! Ця подія є визнанням його вагомого внеску в розбудову освіти і науки України. Щиро бажаємо, щоб великий професійний досвід, компетентність були надійними порадниками та запорукою великих досягнень. З усією теплотою серця зичимо Миколі Васильовичу успіхів, благополуччя, щастя та здоров’я.