17.06.2020 5215

Цьогоріч продовжується співпраця кафедри менеджменту Уманського НУС, Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана й Університету м. Бремен (Німеччина) у рамках реалізації міжнародного проекту «Німецько-українська магістерська програма з логістики». І 22 травня відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт «Логістика як інструмент підвищення конкурентоспроможності українських підприємств» («International Contest of Scientific Student Research Papers «Logistics as an instrument for increasing competitiveness of Ukrainian enterprises»).

Метою конкурсу є обмін знаннями, набуття сучасного досвіду та налагодження міжнародних зв’язків у сфері логістики. Унікальності йому додає й те, що презентації наукових досліджень, доповіді та дискусії проводяться виключно англійською мовою.

Оцінку представлених студентами наукових робіт проводила кваліфікована комісія у складі професора, доктора Ханса-Дітриха Хаасіс (Університет м. Бремен, Німеччина), професора Ірини Довбішук (Міжнародний університет прикладних наук Бад Хоннеф м. Бремен, Німеччина), професора, доктора економічних наук Олександра Дими (Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана, Україна) та професора, доктора економічних наук Олександра Школьного (Уманський національний університет садівництва, Україна).

До конкурсного відбору було подано наукові роботи, виконані студентами різних ЗВО України. Серед них кращими було визнано дослідження студентів-конкурсантів Національного університету «Львівська політехніка», Уманського національного університету садівництва, Одеського національного політехнічного університету, Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ та Вінницького національного аграрного університету. Їх наукові роботи відрізнялися високим фаховим рівнем, унікальністю, креативним поглядом на вирішення сучасних проблем логістики, як інструменту підвищення міжнародної конкурентоспроможності вітчизняних підприємств.

Підсумкова студентська конференція, де мали презентувати результати наукових досліджень фіналістів повинна була відбутися у м. Київ, у Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана, але, з урахуванням епідеміологічної ситуації в країні та відповідно до рішення Кабінету Міністрів України щодо запровадження карантину для всіх типів закладів освіти незалежно від форм власності і сфери управління, листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154 та листа Державної наукової установи «Інституту модернізації змісту освіти» від 12.03.2020 № 22.1/10-713, презентація робіт студентами відбувалася в онлайн режимі, за допомогою програми ZOOM.

Виступи учасників ІІ туру і дискусійне обговорення їх наукової проблематики вразили високим рівнем практичного або концептуального дослідження, що відповідало поставленим вимогам.

За результатами оцінювання студентка факультету менеджменту Уманського національного університету садівництва Крістіна Сухецька (11-мз група) виборола ІІ місце з науковою роботою «Stimulating innovation in the development of ecological agricultural production Ukraine» («Cтимулювання інновацій у розвиток екологічного аграрного виробництва України»), написаною під керівництвом кандидата економічних наук, доцента Ніни Пітель.

В учасників підсумкової студентської конференції, незважаючи на її дистанційний формат, залишилися лише позитивні враження від конкурсу. Адже його проведення сприяло набуттю цікавого досвіду в обміні міждисциплінарними знаннями та формуванні непересічних дружних відносин між українськими та німецькими учасниками для подальшої перспективної співпраці.

Колектив кафедри менеджменту та студентство вітає переможницю і пишається її здобутками!

Інна Новак, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту