16.05.2019 7164

Вишиванку одягаємо – процвітання, щастя й успіх закликаємо

Сьогодні Україна святкує традиційний День вишиванки. Сповнився яскравими фарбами й Уманський національний університет садівництва. Адже і студентський загал, і науково-педагогічний колектив університету вбралися у вишиванки, проявивши тим самим не тільки величезну повагу до нашого національного одягу, а й ідентифікувавши свою приналежність до української нації.

Вишиванку одягаємо – процвітання, щастя й успіх закликаємо

Вишиванка – не просто одяг: це національний символ, наша гордість та автентична ознака, особистий оберіг, адже найперші вишивані сорочки мали релігійний зміст, оберігаючи своїх власників від зла та хвороб. Саме тому сорочки оздоблювали на комірцях, рукавах, подолі, де тіло було відкритим. Діткам при народженні дарували вишиту сорочку, яка оберігала малюка від злих духів і несла сильний емоційний заряд. Саме тому давнє замовляння наших предків говорило: «Якою світлою є сорочка на тілі, такою і доля людська буде».

Тож наша осяйна й успішна університетська родина сьогодні налаштована святково та радісно, адже українська вишиванка закликає процвітання, щастя й успіх.

Вишиванку одягаємо – процвітання, щастя й успіх закликаємо

Давайте ж разом зробимо долю нашої країни гарною та радісною, вдягнемося сьогодні в вишиванки та й прикрасимо собою цей день і життя! Адже вишиванка єднає українців. З Днем вишиванки!

Прес-центр Уманського НУС