29.06.2014 6992

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Впродовж багатьох років в Уманському національному університеті садівництва склалася добра традиція – зустріч випускників.

Останньої суботи  червня до старовинного і вічно молодого університету з усіх куточків України  з’їжджаються представники аграрної галузі, які своїми здобутками та досягненнями примножують славу навчального закладу. Його випускники – гордість та авторитет університету.

…Розважальна музика, реєстрація, книжкова виставка наукових робіт студентів та викладачів, трансляція репортажу про навчальний заклад, схвильовані радісні обличчя – так альма-матер вітала своїх вихованців, у стінах якої зустрічалася юність із поважною мудрістю прожитих літ.

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Мов пташенята до рідного гнізда, так випускники ювілейних років з’їхалися до вузу, який поділився з ними скарбами знань, дав їм крила, навчив професіоналізму, став путівкою у життя. Теплі, щирі обійми старих друзів, посмішки – все свідчило про те, що зустрічі бажані та необхідні людям, які пов’язали свої долі з благословенною професією хлібороба.

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Гостинно зустрічав навчальний заклад своїх випускників: учасники народного самодіяльного ансамблю танцю «Нивка» виконали «Урочисту привітальну», представниці найстаршого 1954 року випуску, яка є легендою університету, професору, завідувачу кафедри біології Зінаїді Грицаєнко україночка у національному одязі вручила коровай, адже за давнім українським звичаєм дорогих гостей зустрічають хлібом-сіллю. Зінаїда Мартинівна привітала студентських друзів зі святом, подякувала за приїзд та закликала залишатися патріотами університету.

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Символічним стало покладання квітів до Меморіалу полеглим воїнам в пам’ять про тих однокурсників, хто не повернувся з кривавих боїв, захищаючи мир і свободу нашої країни. Виконали цю почесну місію випускники 2009 року.

Щиро привітала випускників минулих років ректор університету, професор Олена Непочатенко, яка відзначила, що зустріч випускників – прекрасна традиція, адже приїжджають ті, кому не байдужа доля рідного навчального закладу: «У стінах університету ви завжди будете випускниками. Рідний університет нинішнього року – ювіляр, який відзначатиме своє 170-річчя. Ми завжди раді зустрічі з вами». Олена Олександрівна донесла думку про те, що в навчальному закладі створюються студентські династії, які у всіх сферах аграрної діяльності примножують його славу, окремо назвала імена тих випускників, хто працює у рідному університеті. Від імені ректорату вона  побажала випускникам життєвої енергії й оптимізму, миру, достатку, благополуччя та приємної мандрівки у студентські роки, яка викличе найкращі спогади. На завершення свого виступу Олена Непочатенко завірила: «Ви – сила, гордість навчального закладу!».

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Від імені випускників 1979 року привітав усіх присутніх зі святом  директор товариства з обмеженою відповідальністю «АгроРось», член наглядової ради Петро Євич, який подякував викладачам не тільки за неоціненні знання, які вони отримали в університеті, а й за те, що в стінах рідного вузу вони стали справжніми людьми: «Де б я не бував – скрізь зустрічаю випускників Уманського НУС, проймаюся гордістю за них, адже вони досягли високих вершин». У знак синівської вдячності від випускників він вручив ректору Олені Непочатенко коровай.

До теплих привітань виступаючих також приєднався випускник 1989 року, генеральний директор обласної телерадіокомпанії «Рось», заслужений журналіст України Михайло Калініченко, який впевнено наголосив: «Уманський університет садівництва – університет першої величини, який випускає найкращих фахівців аграрної сфери. Він нічим не відрізняється і навіть перевищує за якістю знань європейські аграрні виші». Як журналіст, Михайло Михайлович прочитав власний вірш, присвячений викладачам університету, підкресливши родзинку їх професійної мудрості.

Із привітаннями виступив голова асоціації випускників і друзів університету Петро Костогриз, який проінформував присутніх про мету створення асоціації – об’єднати випускників усіх років, які зберігають його традиції, закликав бути патріотами рідного навчального закладу, вступити до асоціації та гідно підтримувати альма-матер.

Студенти Центру культури і виховання студентів подарували яскраві номери: щире виконання української пісні торкнулося душі кожного, веселі запальні танці викликали бурхливі оплески глядачів.

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Понад 800 випускників, які щоденно своїми творчими здобутками примножують славу університету, знову  відвідали рідну альма-матер, пройшли університетськими коридорами, посиділи в рідних аудиторіях, зустрілися зі своїми наставниками, викладачами та однокурсниками. Тут все нагадує про незабутні студентські роки і юність, коли в білому цвіті буяла весна, коли світ переливався кольорами веселки, пробуджуючи у кожному серці надії. Навіть природа сприяла цьому заходу: теплий вітерець голубив душі старих друзів, радість зустрічі яких, напевно, освячена всевишнім на небесах.

Випускники Уманського НУС – його слава, гордість та авторитет

Прощалися  з надією зустрітися знову, тому що саме тут, у рідних стінах, чекає на випускників спогадів повінь, і хоча у скронях сивина, – тут зустрічають вони літа молоді.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання