04.12.2018 5940

ВІЛ / СНІД – знати, розуміти, попередити

Ось уже 30 років поспіль 1 грудня вся світова спільнота згадує про найстрашнішу хворобу сучасності – ВІЛ/СНІД. Тож в Уманському національному університеті садівництва, де завжди пропагують здоровий спосіб життя, пройшла акція «Знай свій статус», присвячена проблемі 30-го Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, зініційована народним депутатам Антоном Яценком.

ВІЛ / СНІД – знати, розуміти, попередити

Євген Клімов, депутат обласної ради, розпочавши зустріч, закликав слухачів-студентів до уважного ставлення до власного здоров’я та наголосив, що саме обізнаність сприяє безпечній життєдіяльності. Також на зустріч запросили і фахівця даного профілю – провідного акушера-гінеколога Юлію Щербатюк, яка доступно та лаконічно розповіла присутнім, що являє собою ця страшна хвороба, унаочнивши лекцію слайдами.

ВІЛ / СНІД – знати, розуміти, попередити

«ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини», – зазначила оповідач, –«Потрапляючи до організму й розмножуючись, він руйнує імунну систему, яка відповідає за боротьбу з інфекціями. З часом у ВІЛ-інфікованої людини знижується здатність чинити опір будь-яким захворюванням. Занадто багато людей все ще не усвідомлюють, що вони піддаються ризику, дуже бояться стигми або позбавлені можливості пройти тест на ВІЛ-інфекцію, завершеною стадією розвитку якої є СНІД  – синдром набутого імунодефіциту.

Визначити наявність ВІЛ в організмі може лише спеціальний тест. І хоча експрес-тестування може пройти кожен, адже такі тести є у вільному продажу, та підтвердити діагноз здатен лише лікар, після додаткових досліджень. Позитивний результат на ВІЛ-інфекцію – не вирок, бо ж, вчасно розпочавши лікування, людина може жити повноцінним життям. Лікування в Україні безкоштовне.

Тому не складно запам’ятати правила, що врятують ваше здоров’я:

• Уникати безпосереднього контакту з кров’ю іншої людини;
  • Під час будь-якого статевого контакту необхідно користуватися контрацептивами;
  • Відвідуючи манікюрні та тату-салони, слідкуйте за стерильністю інструментів».

Студенти уважно слухали цікаву та корисну лекцію, а наприкінці акції охочі мали нагоду взяти інформаційні матеріали з додатковою інформацією про ВІЛ та СНІД.

ВІЛ / СНІД – знати, розуміти, попередити

Знання й обізнаність допоможуть всім не допустити інфікування. А при виникненні додаткових запитань можна телефонувати за номером телефону довіри: 0-800-500-451.

Будьте здорові!

Прес-центр Уманського НУС