31.10.2018 4996

Вікові професійні знання для сучасників

А чи маєте ви уявлення про те, які зміни відбулися за 100 років у світовій агрономії, а саме – у технологіях вирощування продукції рослинництва? «Якщо агроном не читає журналів часописів, дістає інформації про земельну та сільськогосподарську політику з десятих вуст, не йде в ногу з життям, – то він швидко вичерпує весь запас свого знання і нездатний бути порадником і керівником сільськогосподарської людности. А таких фактів атрофії агрономічної думки відомо за останні роки дуже багато», – так писав свого часу Аристарх Григорович Терниченко. І слова ці мають вагу та є актуальними донині.

У рамках святкування 150-річчя факультету агрономії, за ініціативи провідних бібліотечних працівників Уманського НУС, у конференційній залі університету відбулася репрезентація 100-річної книги, автором якої є Аристарх Терниченко.

Студенти факультету агрономії, на чолі зі старшим викладачем кафедри рослинництва Віталієм Кравченком, підготували матеріали, завдяки яким всі присутні мали чудову нагоду ознайомитися з матеріалами книги «Курс хліборобства»: підручник для середніх і нижчих сільськогосподарських шкіл і агрономічних курсів». Цікавим є те, що книга була видана Видавничим Товариством «Український Агроном» у Києві 1918 року саме на українській мові. Звісно, що роль агрономії у нашому суспільстві достатньо велика, а ще всі знають, що наукові надбання передаються з покоління в покоління.

Вікові професійні знання для сучасників

Відкрила зібрання цікавою розповіддю про значення таких видань для сучасності провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Наталія Михайлова. Студенти, в свою чергу, вели цікаву розповідь про біографію Аристарха Григоровича та цікаві моменти з підручника Терниченка, де автор відкриває грані родючості ґрунту і як правильно підготувати землю до сівби тощо. Віталій Кравченко розповів присутнім про діяльність того часу студентського активу на селі, які, переймаючи досвід сільськогосподарського господарювання, здобували агрономічну освіту.

Вікові професійні знання для сучасників

Актуальність даної книги і нині – беззаперечна, адже в підручнику прослідковується головна ідея, суть людства в цілому – самовдосконалення, прагнення до знань та освіти. Тож як і практичні навички та вміння, праці Аристарха Григоровича є неоціненним скарбом для допитливого студентства, ба навіть викладачів, мов ввічливе вітання нащадкам з минулого.

Вікові професійні знання для сучасників

Милі студенти, талановиті діти, самородки, нація! Навчайтеся, набувайте знань. Ви мудрі вже сьогодні, ваше розуміння та прагнення до коріння надасть вам силу у творінні майбутнього. І таким корінням є знання, закарбовані у виданнях, які ми з вами маємо нагоду прочитати через століття. А ще без цих знань не було б сьогодення.

Тож нині всі присутні мали можливість побачити неоціненний скарб – підручник, який ми, сучасники, намагатимемося передати та зберегти для наших нащадків. А завдяки таким фахівцям Наукової бібліотеки, які сьогодні зібралися разом зі студентами факультету агрономії, ми ще раз переконалися в тому, що важливо не лише проявляти інтерес до новітніх технологій, а й опиратися та враховувати напрацювання попередників. Адже ще Георг Крістоф Ліхтенберг зауважив: «Навчайся не задля марнославства, а задля практичної користі».

Прес-центр Уманського НУС