04.03.2020 5028

Відверті та пізнавальні бесіди про актуальне

В Україні зафіксували перший випадок на коронавірус. Однак в Уманському національному університеті садівництва вважають, що володіння необхідною інформацією убезпечує від багатьох прикростей. Тож аби заспокоїти студентів щодо Covid-2019 з молоддю зустрілися практичний психолог вищої категорії Валентина Мазуренко, а також спеціалісти «Клініки дружної до молоді» Владислава Швець та Анна Проценко.

Відверті та пізнавальні бесіди про актуальне

Валентина Дмитрівна налаштувала слухачів на дружній лад, запевнивши студентів, що приводу для хвилювань і побоювань щодо Covid-2019 немає, варто лише пам’ятати про те, яким чином вберегти себе від вірусу. Найкраще, що можна зробити – постійно мити руки; використовувати спиртові дезінфектори, вологі серветки, антибактеріальні засоби для рук; після публічних місць, транспорту – протирати мобільні телефони та прати рукавички; маска не гарантує безпеку, адже в неї немає спеціального фільтру для захисту від вірусів і бактерій, але мінімальна ефективність їх доведена при зміні щонайменше через 3 годин використання. Слід також утриматися від поїздок і подорожей; триматися подалі від хворих; достатньо гарно термічно обробляти їжу, особливо – м’ясо та рибу; під час подорожей у літаках уникати використання пледів і подушок. І найголовніше – при появі перших симптомів ГРВІ, болі в горлі, чханні та підвищенні температури тіла – звертатися до лікаря.

Також під час зустрічі розглянули й іншу, не менш важливу тему. Адже на порозі дорослого життя на молодь чекає багато спокус, які обтяжуються серйозними наслідками. Йдеться про інфекції, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ, зловживання алкоголем і тютюном та схильність до суїциду чи причин, які призвели до певних неприємних нахилів юної особи. Бесіда була зумовлена тим, що нині почастішали випадки юнацької вагітності, коли підліток не готовий до цього ні фізично, ні психологічно. Часто дорослі діти потребують особливої допомоги, бо соромляться проблем такого виду. Саме для надання допомоги таким молодим особам в Умані вже давно працює «Клініка дружня до молоді» (КДМ). Пані Владислава та пані Анна детально розповіли про правила звернення до клініки, висвітлили питання, з якими найчастіше звертається молодь, і запевнили, що кожне звернення завжди залишається анонімним. Адже КДМ має за мету важливу ціль – берегти здоров’я молодого покоління.

Дякуємо гостям і організаторам заходу за пізнавальну зустріч і – здоров’я всім.

Пресцентр Уманського НУС