12.05.2017 4738

Вечір-реквієм: «Поки горить свіча - не згасне пам'ять»

День Перемоги – це світле свято всіх від мала до велика. У цей день хочеться згадати наших батьків і дідів, які кували перемогу на фронті, у підпіллі, у партизанських загонах, тяжкою працею в тилу, які дорогою ціною  заплатили за наше життя, які потом і кров’ю довели свою любов до Батьківщини.

Для України ця війна стала страшною трагедією, адже кожен п'ятий із загиблих був українцем. Втрати цивільних і військових громадян України у цій війні оцінюються від 8 до 10 мільйонів. Перемога над фашизмом без українців була б неможливою, бо саме територія України стала головним плацдармом більшості вирішальних боїв.

З  нагоди 72-ї річниці Перемоги над фашизмом на факультеті агрономії було проведено низку заходів. Так члени ради студентського самоврядування  разом зі старостами груп взяли участь в акції по впорядкуванні братських могил воїнів, які  загинули в роки війні, поклали квіти до них і запалили свічки пам’яті.

Вечір-реквієм: «Поки горить свіча - не згасне пам'ять»

З метою гідного вшанування подвигу українського народу, висловлення глибокої шани всім борцям проти нацизму та увічнення пам’яті про загиблих воїнів і жертв війни 10 травня в Науковій бібліотеці Уманського НУС пройшов вечір-реквієм «Поки горить свіча – не згасне пам'ять».

Вечір-реквієм: «Поки горить свіча - не згасне пам'ять»

Студенти окрім історичних довідок мали змогу мали змогу прослухати пісні воєнних літ, переглянули кадри з хроніки тих часів та вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Вечір-реквієм: «Поки горить свіча - не згасне пам'ять»

Студенти 13 ас групи разом з куратором Мариною Макарчук відвідали учасника війни  Галушкіна Ромуальда Всеволодович.а, який у 13 років пізнав всі жахіття війни. Він розповів студентам про тяжкі роки окупації і як вони, ще зовсім юні хлопчаки, допомагали фронту.

Вечір-реквієм: «Поки горить свіча - не згасне пам'ять»

Ратний подвиг батьків, дідів і прадідів у Другій Світовій  війні ніколи не може бути забутим. Його не можуть зменшити ані десятиріччя, ані суспільні зміни.  І вірте,  дорогі ветерани, пам’ять про ваш подвиг не згасне! Мужність ваша буде за приклад... На всі літа!

Тож у ці дні хочеться усім нам побажати:

Живім, творім без воєн і озброєнь,

На щастя й радість всі живім!

Хай береже нас Бог від воєн,

Єднає всіх, бо ж Бог – на всіх один!

Олена Черно,заступник декана

з виховної роботи факультету агрономії