13.04.2023 4635

В університеті зібрали великодні кошики для Героїв

Культурно-мистецький благодійний захід «Великодній кошик для Героїв», приурочений до Великодніх свят, відбувся 13 квітня в Уманському національному університеті садівництва.

Дружна університетська родина, мов працьовиті бджілки до вулика, злетілися до передвеликодньої локації святкових кошиків, аби долучитися до дійства та продемонструвати власні естетичні вподобання та мистецькі таланти. І, звичайно ж, похизуватися кращими пасхальними кошиками зі смаколиками, які потім спрямують до захисників.

В університеті зібрали великодні кошики для Героїв

До оглядин зохотилися всі факультети заклад освіти, а також колектив університетської бібліотеки. А емоційне забарвлення та святковий фон дійству створили неймовірним виконанням українських пісень і музичним супроводом учасники та працівники Центру культури і виховання студентів на чолі з наставниками.

В університеті зібрали великодні кошики для Героїв

Феєрія кошиків родом із Великодня строкатими барвами розлилася в одному з навчальних корпусів студентського містечка. Ведучі урочисто вітали присутніх, гостей і учасників. З вітальним словом звернувся до загалу Іван МОСТОВ’ЯК , перший проректор Уманського НУС: «Вітаю всіх з радісною можливістю зібратися разом у ці дні напередодні свята Воскресіння Господнього. Дякую  всім факультетам за участь у святковій акції, а також за велику приємність передати Великодні гостинці на передову та в лікарні для поранених воїнів. Всіх зі святом перемоги добра над злом!».

В університеті зібрали великодні кошики для Героїв

Символічно, що захід пройшов саме у Чистий четвер, який у християн східного обряду вважається один з найважливіших днів на Страсному тижні. А оскільки саме у цей день прийнято випікати паски, фарбувати яйця та наводити порядок у будинку, то й університетська родина долучилася до розпису й оздоблення пасочок. Організатори подбали про декор, а молодь та викладачі радо прикрашали запашний великодній хліб.

У народі сьогоднішній день пов'язують з очищенням не лише тіла, оселі та робочих осередків. Нині і душу люди очищали та зцілювали. І дана святкова акція стала справжнім зціленням для присутніх, адже університетська родина зібралася разом, за однією важливою справою. Щоб вкотре усвідомити, як мало для щастя треба: бачити, чути один-одного, бути поряд і наживо! Університяни радо спілкувалися, гомоніли, розповідали про зібрані кошики для військових, які представляли у трьох номінаціях: традиційний Великодній кошик; патріотичний Великодній кошик; Великодня феєрія.

Учасники проявили неабияку креативність і фантазію, дивували загал крашанками, пофарбованими у вині; вражали писаночками, що виготовлялися у складних цибульних техніках; демонстрували писаночки з мініатюрами символів міст, що є зараз окупованими; милували око писанками, що є традиційними на українському столі (оздоблені орнаментами що віщують мир, плодючість, довголіття). У кошиках, зібраних учасниками, всілякі наїдки: гострий і гоноровий хрін, запашна ковбаска та смаковиті вироби з молока (сир та масло). Пишалися нині кошики і новоявленими атрибутами – жовто-блакитними стягами та тризубами, як символами нашої любові до рідної Держави.

Великодні композиції були безцінними, бо в кожен було вкладено любов і серце, які покладають велику надію на Господа та воїна-захисника. Та все ж за старання учасників нагородили символічними подарунками.

Дякуємо організаторам і учасникам чудового передвеликоднього дійства! Ви створили новий промінчик світла та віри у добро, чистоту душі, кращі думки та помисли. Хай стане всім нам мир та довголіття на рідній, благословенній Богом Україні!