23.01.2020 5135

Відзначення 101-ї річниці проголошення Соборності України

22 січня з нагоди відзначення 101-річниці Дня Соборності України представники Уманського національного університету садівництва, громадськість і керівництво міста поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим уманчанам в АТО.

День Соборності України на державному рівні почали відзначати з 1999 року з підписанням Указу Президента України, згідно якого 22 січня – день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України. Нині, коли знову існує загроза нашій незалежності, державності і соборності вкрай важливо мати сакральне розуміння даної дати кожному громадянину нашої держави.

У знак глибокої шани до уманчан, які загинули на Сході нашої країни встановлено інноваційний інформаційний Стенд з фотографіями, прізвищами, іменами та позивними наших Героїв, а також – QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися детальну інформацію про них. Присутні мали змогу схилити голови та відчути історичний момент відкриття Стенду з увіковіченими іменами тих, хто віддав своє життя заради нашого мирного майбутнього: Владислав Алексейчук, Ярослав Гайда, Віталій Звездогляд, Іван Качур, Андрій Кизило, Віктор Кумановський, Олексій Курмашев, Віктор Меренков, Андрій Миронюк, Василь Ніженський, Олег Орлов, Дмитро Пожарський, Анатолій Поліщук, Володимир Рижак, Євген Сивков, Олександр Скус, Анатолій Слонський, Василь Цуркан, Ігор Шлямар. Наша пам’ять про Героїв – їх безсмертя. Тож присутні вшанували подвиг героїв хвилиною мовчання…

Відзначення 101-ї річниці проголошення Соборності України

Крім того, яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Відзначення 101-ї річниці проголошення Соборності України

Уманчани також долучилися до «ланцюга злуки», як символ єднання народу. Також всі учасники зібрання мали нагоду спільно виконати Гімн України, як потужний атрибут єдності.

Відзначення 101-ї річниці проголошення Соборності України

То ж віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та в соборності душ досягнемо великої мети – сильна духовно та економічно держава, вільна і демократична Україна, якою пишатимуться наші діти.

Прес-центр Уманського НУС