03.08.2018 5364

В Уманському НУС відбувся семінар-навчання «Уманщина: Розвиток через туризм»

За ініціативи Уманської районної ради, Уманської районної державної адміністрації та за підтримки Уманського НУС і НДП «Софіївка» НАН України 02-03 серпня відбувся семінар-навчання «Уманщина: Розвиток через туризм».

Основна мета заходу - це пошук шляхів перетворення населених пунктів Уманського району на конкурентоспроможне туристичне середовище.

Сільський зелений туризм – надзвичайно важливий фактор стабільного розвитку сільських територій. За оцінками експертів, загальний обсяг потенційного доходу від розвитку сільського зеленого туризму в Україні може перевищувати 500 мільйонів гривень на рік. Крім економічної вигоди, розвиток сільського туризму має велике соціальне значення. Зокрема, він сприяє зростанню зайнятості, поліпшенню демографічної ситуації на селі, поверненню молоді, забезпечує позитивні зрушення в інфраструктурі та розвиток сільської місцевості.

На семінарі були присутні представники влади, бізнесу, громадськості, власники агросадиб, закладів розміщення та харчування, майстри народних ремесел та всіх ті хто має бажання займатися туризмом на Уманщині.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко, директор НДП «Софіївка» Іван Косенко та ректор Уманського НУС професор Олена Непочатенко.

В Уманському НУС відбувся семінар-навчання «Уманщина: Розвиток через туризм»

У своїй промові Олена Непочатенко зазначила, що: «Уманський національний університет садівництва є науковою базою для впровадження високоінтенсивних технологій та досягнень сучасної світової науки в аграрну сферу, зокрема і в туристичну галузь. Адже розвиток туристичної галузі країни, зокрема Уманщини є саме тією нішею, яка є серйозним імпульсом для розвитку сільських територій. Це зростання зайнятості на селі, розвиток сільської інфраструктури, отримання стабільних та вагомих прибутків селян, зміцнення бюджету сільських поселень. Кожен регіон України, кожна область, район, має свої родзинки: історичні, культурні, природні надбання. І наші студенти знаходять ці родзинки і розробляють цікаві туристичні маршрути, як по місту Умані та і по Уманському району. Крім того, студенти розробили маршрути і по університету, які успішно апробовані серед великої кількості наших гостей». На завершення свого виступу Олена Непочатенко побажала всім учасникам семінару плідної роботи, корисного і приємного спілкування, цікавих відкриттів та нових туристичних маршрутів.

В Уманському НУС відбувся семінар-навчання «Уманщина: Розвиток через туризм»

Під час семінару спікери поділилися з присутніми досвідом з питань сучасних тенденцій розвитку сільського зеленого туризму; планування діяльності щодо його організації та кращих практик в сільському туризмі. Акцентовано увагу на розробці нових туристичних маршрутів, організації тематичних екскурсій, проведенні майстер-класів з виготовлення гончарних виробів, ляльок-мотанок, лозоплетіння тощо.

Після жвавих обговорень, обміну досвідом та конструктивними думками всі бажаючі мали чудову нагоду відвідати туристичні об’єкти Уманщини: садибу сільського зеленого туризму «Чарівна ниточка», «Лялькову хату», водяний млин в с. Коржова, долину Св. Миколи Чудотворця та Свято-Георгіївський монастир.