26.08.2015 1880

В Уманському НУС проведено щорічний конкурс окулірувальників ім. О. С. Андрієнка

Конкурс окулірувальників є заключним етапом у вивченні навчальної дисципліни "Розсадництво" і підсумковим – у проходженні студентами другого курсу факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського національного університету літньої практики з плодового розсадництва.

Організатори, журі та учасники конкурсу окулірувальників ім. О. С. Андрієнка (Уманський НУС, 2015 р.): зліва – направо: Роман Длугоборський (директор ННВВ), Ігор Мединський (журі), Вадим Вовк (21-п), Вікторія Дробот (22-п),  Юрій Мельник (журі), Денис Пугач (22-п), Юлія Богомаз (21-зр), Артем Кротюк (21-зр), Альона Гуржій (21-зр),  Вікторія Іщенко (21-п), Олексій Добродзій (22-п), Ігор Бутковський (21-п), Роман Буцик (журі), Володимир Майборода (голова журі)
Організатори, журі та учасники конкурсу окулірувальників ім. О. С. Андрієнка (Уманський НУС, 2015 р.): зліва – направо: Роман Длугоборський (директор ННВВ), Ігор Мединський (журі), Вадим Вовк (21-п), Вікторія Дробот (22-п), Юрій Мельник (журі), Денис Пугач (22-п), Юлія Богомаз (21-зр), Артем Кротюк (21-зр), Альона Гуржій (21-зр), Вікторія Іщенко (21-п), Олексій Добродзій (22-п), Ігор Бутковський (21-п), Роман Буцик (журі), Володимир Майборода (голова журі)

Цьогоріч претендентів до участі в другому турі Конкурсу висували самі ж студенти 21-п, 22-п і 21-зр груп під час практики з розсадництва.

Настанови учасникам конкурсу окулірувальників ім. О. С. Андрієнка  надають доценти Володимир Майборода (перший праворуч) і Роман Буцик (третій праворуч
Настанови учасникам конкурсу окулірувальників ім. О. С. Андрієнка надають доценти Володимир Майборода (перший праворуч) і Роман Буцик (третій праворуч

Перед самим початком змагання серед дев'яти учасників Конкурсу було проведено жеребкування. Цим було забезпечено об'єктивність і, що важливо для конкурсу – ігрову змагальність.

Етапи жеребкування конкурсу окулірувальників ім. О. С. Андрієнка

Кожен з учасників отримав по три стандартних живці сорту Ренет Симиренка і тридцять стрічок для обв’язування.

Забезпечення конкурсантів матеріалами для окулірування

Завданням для учасників було заокулірувати 30 шт. клонових підщеп яблуні 54-118 способом "вприклад з ножа", у тому числі підготовити підщепи і живці до окулірування.

Отримавши матеріали і інструкції щодо умов щеплення, учасники зайняли місце на рядку підщеп згідно з жеребкуванням і за сигналом журі одночасно розпочали окулірування.

Хід конкурсного окулірування:  підготовка підщеп
Хід конкурсного окулірування: підготовка підщеп
Хід конкурсного окулірування:  окулірування та оцінювання
Хід конкурсного окулірування: окулірування та оцінювання

Журі конкурсу у складі доцентів Володимира Майбороди і Романа Буцика, аспірантів Ігоря Мединського і Юрія Мельника оцінювали учасників за наступними критеріями:

Критерії оцінювання учасників конкурсу окулірування ім. О. С. Андрієнка

Остаточні результати Конкурсу будуть оголошені після ревізії результатів приживлення на початку осені.

Володимир Майборода, доцент кафедри плодівництва і виноградарства Уманського НУС

(Фото - Юрій Мельник)

Також читайте: