17.09.2021 1103

Урочисте відкриття курсів професійної перепідготовки військовослужбовців. Проєкт «Норвегія-Україна»

16 вересня в Уманському національному університеті садівництва відбулося урочисте відкриття курсів, що діють у рамках проєкту перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їх сімей в Україні «Норвегія-Україна». Навчання на курсах буде проходити за спеціальністю «Організація власного бізнесу в садівництві та овочівництві». Проєкт «Норвегія-Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії, допомагає ветеранам і членам їх сімей соціально адаптуватися та здобути освіту для успішного працевлаштування або організації власного бізнесу. Протягом навчання учасники також отримують правову та психологічну допомогу.

Уже традиційно урочистий захід розпочався з виконання гімнів України та Королівства Норвегія, після чого із вітальним словом з екрану до аудиторії звернувся Надзвичайний і повноважний посол Норвегії в Україні Ерік Сведал: «Норвегія зацікавлена у сильній та успішній Україні з діючими організаціями, що ефективно служать інтересам народу України та, в цілому, підтримує Україну в процесі впровадження реформ у різних секторах».

З початком осіннього семестру слухачів курсів перепідготовки військовослужбовців, ветеранів і членів їх сімей в Україні привітала ректор університету Олена Непочатенко: «Відсьогодні слухачі курсів стали учасниками одного з наймасштабніших міжнародних проєктів, що діють в нашій державі – проєкту «Норвегія-Україна». І мають унікальну можливість протягом трьох місяців здобути теоретичні знання та набути практичних навичок з вирощування, переробки та реалізації  продукції садівництва та овочівництва. А ще – ознайомитися із технологічними, агрономічними, управлінськими та фінансовими аспектами інноваційних технологій вирощування та маркетингом і реалізацією сільськогосподарської продукції. Крім того, слухачі курсів мають можливість відвідати кращі сільськогосподарські підприємства та отримати консультативний супровід». Олена Непочатенко висловила впевненість, що слухачі отримають не лише знання, а й задоволення від спілкування одне з одним і з викладачами.

Голова ГО «Спілка учасників АТО Жашківщини» Василь Якименко також привітав всіх слухачів із початком нового семестру та зазначив, «... курс «Організація власного бізнесу в садівництві та овочівництві» є надзвичайно актуальним і цікавим. Багато випускників весняного семестру на практиці використали здобутті знання і отримали гарні врожаї на своїх присадибних ділянках». Василь Якименко подякував президенту МФСА Володимиру Рубцову за всебічну підтримку та можливість брати участь у вирішенні соціальних проблем регіону.

ГО «Спілка учасників АТО Жашківщини» оголосила подяку Олені Непочатенко за активну громадську позицію та плідну співпрацю, патріотизм, високі моральні якості, пожертву власних сил, здоров’я та часу для організації та реалізації проекту «Норвегія –Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» нашим військовим, які захищали українську землю та цілісність в зоні АТО/ООС та нагородила Олену Олександрівну ювілейною медаллю «30 років Незалежності України.

Проєкт створює умови щодо самореалізації військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, дає можливість повернути їх до нормальної трудової діяльності, формує бажання бути суб’єктами власної діяльності та, як наслідок, надає можливість бути професійно затребуваними працівниками.

Вітаємо нових «студентів», які беруть участь у проєкті саме у статусі «слухачів Уманського національного університету садівництва» з початком професійної перепідготовки та бажаємо творчої наснаги й успіхів у навчанні!

Діана Нагернюк, завідувачка НКЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва»

Error