27.01.2020 6782

Уманський НУС займає провідне місце серед аграрних ЗВО за приростом державного фінансування у 2020 році

Міністерство освіти і науки опублікувало детальний розподіл коштів з державного бюджету між закладами вищої освіти. Всього на університети у 2020 році МОН витратить 16,26 мільярдів гривень.

З 2020 року ЗВО фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування порівняно з бюджетом минулого року.

Розрахунок обсягу фінансування у 2020 році робився МОН за конкретними показниками, серед яких: масштаб університету; контингент; регіональний коефіцієнт; позиції у міжнародних рейтингах; обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу чи з міжнародних грантів. З 2021 року до цих показників додається працевлаштування випускників. Для поступовості переходу у 2020 році були запроваджені обмеження для мінімальної та максимальної зміни бюджету кожного ЗВО – 95% та 120% від 2019 року відповідно.

Фінансування за формулою отримають 136 закладів вищої освіти та 12 їхніх філій, які мають власні кошториси. У 2020 році 94 заклади отримають 100–120% від бюджету 2019 року, а 54 – 95–99%.

Завдяки спільній, злагодженій праці колективу Уманський національний університет садівництва отримає у 2020 році 113,8 % від бюджету 2019 року (детальніше за посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/bilshe-groshej-silnishim-mon-opublikuvalo-rozpodil-derzhfinansuvannya-universitetiv-u-2020-roci )

Нашому університету завжди була притаманна роль лідера у розробці та втіленні масштабних планів і завдань. Уманський НУС, як потужний освітньо-наукового центр, спроможний оперативно реагувати на зміни, що відбуваються на ринку праці, виконуючи складні завдання реформування вищої освіти відповідно до нового законодавства, успішно реалізовуючи міжнародні програми і науково-інноваційні проекти.

Запорукою цьому є як славетна історія та традиції університету, так і натхненна праця викладачів і науковців, талановита й активна молодь.