18.05.2017 8000

«У вишиванці – я душею до зір!»

Кожен народ, що живе на планеті Земля має свої особливості – свої притаманні лише йому звичаї: пісні, танці, національний одяг. Можна навіть по окремих елементах національного одягу впізнати японця, індуса, китайця, шотландця, єврея, росіянина, румуна, поляка та інших.

«У вишиванці – я душею до зір!»

Наша вишиванка займає особливе місце. Вона єднає українство всього світу. Без неї важко уявити культуру, побут, історію українського народу. В дідівській скрині, сучасній шафі, в господаря і в ґаздині, в сина і доньки є своя вишиванка.

Душею нашого народу є пісня. А колоритним, яскравим, філософським орнаментом душі є вишиванка. Споконвічними символами є вишита материна сорочка та рушник.

18 травня розмаїття квітів студентського містечка, університетського саду збагатилось на веселкові кольори вишиванок. Продемонстрували вишуканий смак, барви всіх кольорів у своїх вишиванках поважні професори, викладачі, працівники університету. Зачарували красиві, стильні вишиванки студенток, по яких можна вивчати географію українського краю. Викликали захоплення вишиті сорочки юнаків. Це справжні українські легені.

«У вишиванці – я душею до зір!»

Кожна мати вишиваючи своєму дитяті вишиванку вкладає в кольорове мереживо ниток свою любов, щасливу долю. Згадуючи слова пісні « З вечора пригожого аж до ранку вишивала дівчина вишиванку…».

Хай кожної погожої днини, вишиваючи коханому сорочку або весільний рушник дівчина вишиває коханням, теплом свого серця та щастям! Хай мати вишиє вишиванку здоров’ям, чистими помислами, гарною долею, онукам!

«У вишиванці – я душею до зір!»

Хай ненька Україна гаптує біле полотно для свого народу щедрими врожаями, достатком, росиними ранками, рівноправністю в світовій спільноті, миром!

Хай кожен з нас своїми руками, справами зробить свій стібок у мереження української вишиванки!