14.03.2017 5295

«Труханівська Січ» у стінах Уманського НУС

Демократичне суспільство та європейський вектор розвитку України неможливі без взаєморозуміння між жителями різних регіонів, а також без спільної думки та уявлення про майбутнє нашої держави.

Саме зазначені постулати стали лейтмотивом зустрічі студентів Уманського національного університету садівництва з учасниками 5-го Потягу Єднання України «Труханівська Січ». Гостями навчального закладу стали студенти, школярі, волонтери, громадські активісти та військові зі східних, південних та західних областей нашої держави.

Дана акція ініційована волонтерами та громадськими діячами у рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної Єдності (Розпорядження Президента № 99 від 19 квітня 2016 року). Акцію підтримує і приймає активну участь Генеральний Штаб, Міністерство оборони України, ПАТ «Укрзалізниця», Департамент освіти і науки КМДА, Синодальне військове управління УПЦ КП, Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури України, Міністерство молоді та спорту України, народні депутати України, ГО «Родини Героїв Небесної Сотні». Програму Благословив Патріарх Філарет та підтримав Президент України Петро Порошенко.

У стінах одного з найстаріших освітніх центрів України учасників 5-го потягу зустрічали міський голова та ректор університету.

«Труханівська Січ» у стінах Уманського НУС

З вітальним словом до учасників Потягу Єднання  звернувся міський голова Олександр Цебрій, який побажав учасникам заходу міцного здоров’я, успіхів та приємного спілкування, зазначивши: «Умань – це молоде місто з багатою історією. А основою його розвитку є молодь, адже тут навчається понад 18 тисяч студентів. За час неоголошеної війни наше місто втратило 11 кращих своїх синів, і ми свято шануємо пам'ять про своїх Героїв. Тож ми, уманчани, зробимо все для того, аби зберегти Україну цілісною, єдиною, неподільною та незалежною».

Привітала гостей і ректор Уманського національного університету садівництва Олена Непочатенко. Коротко ознайомила присутніх з історією навчального закладу, зазначивши, що університет також зазнав непоправної втрати, адже «за суверенність і європейське майбутнє України віддав життя наш випускник, Герой України, Герой Небесної Сотні Віталій Васільцов. І за ініціативи ради студентського самоврядування університету було встановлено меморіальну дошку пам’яті Героя на тому навчальному корпусі, де він навчався». Олена Олександрівна побажала гостям миру, добробуту та приємних вражень від перебування в Аграрному Кембриджі України.

Яскравим моментом зустрічі стало музичне привітання для гостей університету від народного самодіяльного жіночого вокального ансамблю «Криниченька» Центру культури і виховання студентів.

«Труханівська Січ» у стінах Уманського НУС

Для детальнішого знайомства з навчальним закладом гості відвідали музей історії університету, Музейну кімнату стародруків Наукової бібліотеки та Гербарій Уманського НУС.

«Труханівська Січ» у стінах Уманського НУС

Після короткої екскурсійної програми пам’ятками університету учасники Потягу Єднання зустрілися зі студентами навчального закладу, під час якої обговорили актуальні нині теми різних сфер діяльності нашої держави.

«Труханівська Січ» у стінах Уманського НУС

По завершенню диспутів гостей запросили на екскурсію до славетного дендропарку «Софіївка».

«Труханівська Січ» у стінах Уманського НУС

Єднаймося ж, в єднанні наша сила! І лише відвертий діалог та взаєморозуміння допоможуть нам вистояти у лихі часи й побудувати омріяну сильну, незалежну, суверенну, квітучу державу!

Прес-центр Уманського НУС

Error