16.12.2022 2680

Тренінг «Захист прав через сильні профспілки»

У рамках спільного проекту між Данською Профспілкою 3F та Профспілкою працівників АПК України 12–13 грудня студенти та викладачі Уманського національного університету садівництва взяли активну участь у тренінгу на тему «Захист прав через сильні профспілки».

Тренінг «Захист прав через сильні профспілки»

Під час тренінгу було розглянуто низку питань, а саме: досвід первинних профспілкових організацій аграрних закладів вищої освіти щодо роботи студентів у Данії та країнах Європейського Союзу; досвід діяльності Данської Профспілки 3F, Міжнародної профспілки IUF; вплив війни на міграційні процеси в Україні та ЄС, їх вплив на ринок праці; методи комунікації організації профспілок, інформатизація профспілкової роботи, напрацювання навичок застосування аплікації agriworker.eu для інформаційного органайзингу; молодіжна політика АПК України (стратегія роботи з молоддю, етапи розробки програми молодіжної політики); психологічна підтримка профспілкової молоді в умовах воєнного стану в Україні; діяльність профспілки АПК України у захисті прав людини.

Голова Черкаської обласної організації профспілки працівників АПК та організатор тренінгу Марина ГОРЛАЧ на прикладі Данської Профспілки 3F наголосила, що основою профспілкового руху завжди були і залишаються первинні профспілкові організації. Саме через них народжуються, визрівають та вирішуються всі проблеми члена профспілки.

За підсумками заходу було відзначено, що необхідно знаходити нові форми та методи роботи для організаційного зміцнення первинних профспілкових організацій АПК, знаходити нові шляхи та запроваджувати нові методи співпраці у взаємовідносинах з міжнародними партнерами й органами управління освітою з метою недопущення порушення прав членів Профспілки.

Аліна ВАХОВСЬКА, викладач-стажист кафедри біології